subota 24.11.2018.
23:15

Ovaj detalj čini posebnim večerašnji dvoboj Partizana i Zvezde.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Ljubitelji košarke su danas sa nestrpljenjem iščekivali derbi devetog kola ABA lige, između Partizana i Crvene zvezde (71:77), a kada je utakmica počela, mnogi gledaoci, pa i komentatori na TV ''Arena Sport'' bili su iznenađeni zbog čega su obe ekipe u meč ušle u pretežno belim dresovima.

Da sve bude zanimljivije, Zvezda je u poluvremenu promenila dresove, pa je u drugih 20 minuta igrala u opremi na kojoj je dominirala crvena boja.

Kako je došlo do propusta?

Naime, tek pred sam početak utakmice u Zvezdi su shvatili da su poneli pogrešnu garnituru dresova, pa je odmah poslat taksi da se do poluvremena  dopreme odgovarajući, crveni dresovi iz ''Basketlenda'', saznali smo večeras u ''Pioniru'' posle derbija.

A s obzirom kako je Zvezda odigrala u drugom poluvremenu, jasno je da su joj ovi, crveni dresovi, bili talični. Podsetimo, Partizan je na poluvremenu vodio sa 41:38, Zvezda je u finišu mča imala i ''plus 13'' - 77:64, da bi crno-beli uspeli da ublaže poraz i razliku svedu na ''minus šest''.