Partizanovi košarkaši prošli kao fudbaleri - Prokockano vođstvo, pa poraz na startu sezone

• 29. septembar 2017.

• 21:54

U dva dana, dva razočaranja za navijače Partizana.

Nešto poput fudbalera Partizana koji su u Ligi Evrope u četvrtak prokockali vođstvo od 2:0 na poluvremenu i na kraju izgubili od kijevskog Dinama, slično su večeras prošli i košarkaši crno-belih.

Imali su vođstvo na poluvremenu, tokom treće deonice ono je iznosilo i ''plus deset'', ali su na kraju poraženi u Skoplju od domaćeg MZT-a sa 92:89.

Partizan je loše počeo u odbrani, što je Jure Lalić obilato koristio tokom prve četvrtine, a bolja igra  domaćih najviše je došla do izražaja posle sedam-osam minuta igre, kada je na semaforu stajalo 21:14 u korist domaćih.

Međutim, tada Partizan ulazi u seriju od 11:2 posle koje je uspeo da povede sa 25:23 i to je bila uvertira za bolju igru crno-belih u drugom kvartalu.

Tada se razigrao kapiten Partizana Novica Veličković, odbrana domaćih nije imala rešenja za njega i prednost gostiju narasla je i na deset poena razlike - 46:36.

Činilo se da će crno-beli sa ubedljivom prednošću na poluvreme, ali Skopljanci su u poslednjem minutu stigli na 46:42, posle čega Vilijams Gos sa linije penala postavlja konačnih 48:42 u korist Partizana u prvom poluvremenu.

Oscilacija u igri i jednog i drugog tima bilo je i u nastavku meča, ipak Partizan je dugo uspevao da održi rezultatsku prednost, koja je ponovo dostigla deset poena razlike, posle Šalićevih poena za 61:51.

Ali, kao i u prvom poluvremenu, MZT se vraća, do kraja treće deonice domaći su smanjili na 67:63, a početkom poslednjeg kvartala i preuzeli vođstvo, zahvaljujući pre svega odličnom šutu za tri poena, u čemu su prednjačili Trajkovski i Stojanovski. Partizan na drugoj strani nije imao raspoložene šutere.

Na ulasku u poslednja tri minuta meča, MZT je vodio sa 81:76, minut kasnije crno-beli smanjuju na 81:80, ali sledi nova mini serija Skopljanaca, preko Stojanovskog i Bejlija za 85:80.

A kada je Andrić promašio za tri poena posle Nikolićevog tajm-auta, bilo je jasno da će MZT upisati prvi trijumf ove sezone.

Doduše, prišli su crno-beli na 87:85, na 25 sekundi pre kraja, potom je Čakarević imao šut za izjednačenje, ali ni on nije bio precizan i poraz je bio neminovan.

Stojanovski sa 25 i Trajkovski sa 20 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, odličan je bio i Garsija sa 17, a na drugoj strani istakli su se Veličković sa 16, Vilijams-Gos, Miler i Andrić sa po 12 poena, s tim da je Vilijams-Gos iz igre šutirao 3/15 (3/13 za dva, 0/2 za tri peona), a utisak je popravio sa 10 asistencija.