Partizanova stotka u Zadru, fenomenalni Marinković!

subota 14.10.2017.
18:51

Najbolja utakmica crno-belih od početka sezone, a to se posebno odnosi na Vanju Marinkovića. Opet su bili vidljivi i brojni kiksevi u odbrani, ali ovoga puta bez rezultatskih posledica.

ABA liga/Zadar/Šime Zelić

U prvoj utakmici četvrtog kola, ABA lige, Partizan je večeras kao gost savladao ekipu Zadra rezultatom 104-97.

Partizan je od samog početka meča imao rezultatsku prednost, izuzev samo u par momenata tokom prvog poluvremena, kada su Zadrani uspeli minimalno da povedu.

Crno-bele je u ovoj utakmici predvodio veoma raspoloženi Vanja Marinković, koji je, uz sjajan procenat šuta, već tokom prvog poluvremena stigao do brojke od 19 postignutih poena. Uz njega, odličan učinak u prvom poluvremenu imao je i Đoko Šalić, a finiš druge deonice obeležio je kapiten Novica Veličković.

Crno-beli su odlično igrali u napadu, o čemu govori i podatak od 55 postignutih poena u prvom poluvremenu, ali su opet bili vidljivi propusti u odbrani, previše skokova u napadu imali su Zadrani, a domaći su često poentirali uz prekršaje crno-belih, pa Partizan nije uspeo da adekvatno ilustruje svoju dobru napadačku igru.

U nastavku slična slika na terenu, s tim što je Partizan u par navrata imao i dvocifrenu prednost od 11-12 poena razlike.

Činilo se da, za razliku od prva dva kola, ekipa Miroslava Nikolića danas neće igrati neizvesnu završnicu, ali se to i ovoga puta dogodilo.

Od 93-82 za Partizan sredinom poslednje četvrtine, došlo se do 95-93 u korist crno-belih u poslednja dva minuta utakmice.

Ali, ponovo Vanja Marinković stupa na scenu, pogađa ključnu trojku od tablu, potom je i Miler dobro reagovao u odbrani i pitanje pobednika se više nije postavljalo.

Vanja Marinković je meč završio sa čak 33 poena (6/7 za dva, 7/8 za tri poena). Đoko Šalić je upisao 21, Miler 19, a dvocifren je bio i Andrić sa 10.

Zadrane je predvodi Luka Božić sa 29 poena i 10 skokova.

Partizan sada ima učinak 2-2 u prva četiri kola ABA lige, dok Zadar ima jednu pobedu i tri poraza.
- -

21 Komentara

nemam pojma
Sunday, 15.10.2017
00:30

Očekujem konstantnost, pa i sa petnaestak poena manje, ali u svakoj utakmici pucački doprinos sa solidnim procentima. Takođe da se Šalić ponavlja sa ovakvim igrama, da napreduje, već sam davno rekao da ima štofa, ali sve zavisi samo od njega, hoće li ozbiljno. Poslednje partije pokazuju da je možda rešio da živi od košarke.

magister
Saturday, 14.10.2017
22:53

Najzad i malo košarke... Rekao sam da treba biti strpljiv...

20:22

Ovako: Vanja odigrao savršeno, Miler solidan, Šalić me prijatno iznenadio, ostali tanko. Napad i liči na nešto ali odbrane nigdje. CENTAR, CENTAR, CENTAR...

PER ASPERA AD ASTRA
22:11

Stize, stize, stize:-D

Partizan/Lazio
20:10

Bitno za samopouzdanje ekipe, a da ne pricam koliko ce ovo Vanji da znaci.

radovan919191
19:06

Ovo je opasna statistika...dva promašena šuta...

19:23

Od toga je jednom bila blokada, ko zna, mozda bi mu i taj sut usao u kos:-D

Partibrejker
19:55

Da bi dobio jedan raspali Zadar moras da das preko sto poena jer ne mozes da odbranis nista.Da su sutirali bacanja malo bolje i ovo bi izgubili.Tomic udje i napravi 7-0 za Zadar,a Pecarski mu igra 0 min.

SamoPartizan
18:58

Ocajna odbrana i defanzivni skok...ali odlican napad predvodjen Marinkovicem i odlicnim Salicem..takodje Miler napad odlican ponovo skoro 20 poena u odbrani katastrofa..Tomic najgore pojacanje ne shvatam njegovo dovodjenje...Mislim da Muta zna sta radi razvija talente i msm nece biti toliko losa sezona samo je potrebno vremena..Za sad ne mogu nista da kazem da li ce biti bolja sezona od ranijih videcemo na kraju

babaroga
23:55

Razvija talente, da. Standardna petorka ce mu biti: Goss-Miller-Čakar-Novica-Semjuels. Tanaskovica i Jovanovica oterao, Pecarski mu na zadnje tri utakmice igrao ukupno 8min... Ma strava.

18:22

Inace prva petorka:Gos(23 god) Marinkovic(20) Andric(23) Gavrilovic(24) i ovaj centar ima oko 28 ja msm..A na klupi imas Salica oko 22,23 god imas Pecarskog 17 god imas Tadica i Aranitovica pa ne mogu daa igraju bas oni premladi su sa njima ce se raditi i sledecih godina ce biti zverine...Tako da ne razumem cemu toliko pesimizma..Muti i ekipi treba vreme videces za Evropu nismi ali za Aba cemo biti dobri

nemam pojma
00:36

Ne, petorka će mu biti Gos (Miler), Vanja, Čakar, Novica, Šalić (Samjuels). Čak tri mlada igrača u petorci, a koliko ih je kod vas?

18:57

NAPRED PARTIZAN!

18:55

pa ovaj Djoko Salic ce do kraja i da lici na nesto ... nadam se da hoce

Petar Petar
19:51

Nema sanse. Ovo veceras da nismo pogadjali sve zivo bi izgubili isto kao i prethodne. Mi igramo totalno bez odbrane. Taj Salic je zabelezio JEDAN skok, sto je neverovatno za coveka od preko dva - deset. Sreca sto i Zadar nista bolji u odbrani nije od nas. Meni se ovo ne svidja ni malo. Dobro je sto smo pobedili, ali ovo sto mi igramo je smesno. Ajde sto nko u ekipi ne zna (ili ne zeli) da igra odbranu, ali neverovatno je da ne znaju da prave faulove. Andric i Vanja evo drugu sezonu svaki faul koji naprave je za dodatno. Amerikanci odbranu ne razumeju, mislim Miler ni ne zeli da je igra. Gos hoce, ali jednostavno njemu ce trebati neko vreme da se privikne na igru u odbrani u Evropi. Salic kada je u ekipi mi odbranu igramo sa cetvoricom. A najtuznije od svega je sto i takav kakav je nema zamenu, jer su ostali visoki igraci jos gori od njega. Kad ne bude ulazilo nista pucacemo svaku sa trideset razlike. Jer mi jednostavno NISTA ne mozemo da odbranimo.

SERBON
18:55

Standardni festival mržnje u Zadru ali vole oni kada im dođe Partizan. Dobismo ovo uz bespotrebno komplikovanje pri kraju. Vanja je odigrao majstorsku utakmicu.

nemam pojma
00:39

Vređaju i zagrebačke timove, ponižavaju Musu, do je više do kulture male, provincijske sredine, ono kao majmunski krici crncima. Naravno, očekujem visoke novčane kazne za domaćine.