Partizanova stotka u Zadru, fenomenalni Marinković!

• 14. oktobar 2017.

• 18:51

Najbolja utakmica crno-belih od početka sezone, a to se posebno odnosi na Vanju Marinkovića. Opet su bili vidljivi i brojni kiksevi u odbrani, ali ovoga puta bez rezultatskih posledica.

U prvoj utakmici četvrtog kola, ABA lige, Partizan je večeras kao gost savladao ekipu Zadra rezultatom 104-97.

Partizan je od samog početka meča imao rezultatsku prednost, izuzev samo u par momenata tokom prvog poluvremena, kada su Zadrani uspeli minimalno da povedu.

Crno-bele je u ovoj utakmici predvodio veoma raspoloženi Vanja Marinković, koji je, uz sjajan procenat šuta, već tokom prvog poluvremena stigao do brojke od 19 postignutih poena. Uz njega, odličan učinak u prvom poluvremenu imao je i Đoko Šalić, a finiš druge deonice obeležio je kapiten Novica Veličković.

Crno-beli su odlično igrali u napadu, o čemu govori i podatak od 55 postignutih poena u prvom poluvremenu, ali su opet bili vidljivi propusti u odbrani, previše skokova u napadu imali su Zadrani, a domaći su često poentirali uz prekršaje crno-belih, pa Partizan nije uspeo da adekvatno ilustruje svoju dobru napadačku igru.

U nastavku slična slika na terenu, s tim što je Partizan u par navrata imao i dvocifrenu prednost od 11-12 poena razlike.

Činilo se da, za razliku od prva dva kola, ekipa Miroslava Nikolića danas neće igrati neizvesnu završnicu, ali se to i ovoga puta dogodilo.

Od 93-82 za Partizan sredinom poslednje četvrtine, došlo se do 95-93 u korist crno-belih u poslednja dva minuta utakmice.

Ali, ponovo Vanja Marinković stupa na scenu, pogađa ključnu trojku od tablu, potom je i Miler dobro reagovao u odbrani i pitanje pobednika se više nije postavljalo.

Vanja Marinković je meč završio sa čak 33 poena (6/7 za dva, 7/8 za tri poena). Đoko Šalić je upisao 21, Miler 19, a dvocifren je bio i Andrić sa 10.

Zadrane je predvodi Luka Božić sa 29 poena i 10 skokova.

Partizan sada ima učinak 2-2 u prva četiri kola ABA lige, dok Zadar ima jednu pobedu i tri poraza.