Partizanova nemoć u Atini!

• 23. novembar 2016.

• 19:39

Drugi uzastopni poraz Partizana u FIBA Ligi šampiona. Odlična treća četzvrtina nije bila dovoljna za ozbiljni otpor Atinjanima.

Košartkaši Partizana doživeli su novi poraz u Grupi E FIBA Lige šampiona, pošto su večeras kao gosti u Atini izgubili od AEK-a sa 91:81.

Partizan je prilično loše započeo večerašnji meč. Crno-beli su tokom prve četvrtine bili previše nesigurni, ređale su se greške jedna za drugom, pa su Atinjani uspeli da to iskoriste i u tom periodu steknu desetak poena viška.

Nagoveštaj nešto bolje igre crno-belih usledio je u drugom kvartalu, Vanja Marinković se raspucao van linije 6.75, ubacio je tri trojke do kraja prvog poluvremena, ali je ekipa AEK-a uspela da i posle 20 minuta igre održi solidnu prednost - 42:33.

Treća četvrtina bila je ujedno i najbolji period igre ekipe Partizana u ovom meču. Džikićev tim je delovao mnogo razigranije, raznovrsnije i pre svega efikasnije, vođstvo domaćih se polako topilo i posle trojke Vilijama Hečera, crno-beli su smanjili na 64:62 na desetak minuta pre kraja.

Činilo se tada da će Partizan u poslednjoj deonici igrati sa još više samopouzdanja, ali ta očekivanja su se vrlo brzo ''raspršila''.

Domaći su ponovo preuzeli kontrolu dešavanja na terenu i početkom poslednjeg dela igre napravili seriju 8:0, kojom su ponovo stigli do ''plus 10'' - 74:64.

Vil Hečer je uspeo da prekine tu seriju rivala, potom je on vezao pet poena, ali se razigrao i Dušan Šakota na drugoj strani za 79:69, na pet minuta pre kraja.

Kakve-takve Partizanove nade u eventualni preokret potrajale su još dva minuta, a onda je Šakota novom trojkom odveo AEK na 86:73 i crno-beli više nisu imali snage da ozbiljnije uzvrate udarac.

Ovo je treći poraz Partizana u ovom takmičenju, drugi uzastopni, dok AEK sada ima skor 4-2.

Šakota je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 19 poena, a pratili su ga Vasileidis sa 16 i Dikson sa 15 poena, dok bivši plej Mega Leksa Nikola Ivanović nije uspeo da se upiše u strelce, sve do finiša meča, kada je trojkom potvrdio trijumf svog tima.

U Partizanu, Hečer 18 poena, a uz njega ''dvocifreni'' su bili i Marinković sa 13, Ratkovica sa 10 poena, kao i Birčević, koji je uz 12 poena upisao i 11 skokova.