19:33

Košarkaši Partizana upisali su večeras četvrtu uzastopnu pobedu u regionalnoj ligi, pošto su na otvaranju 6. kola slavili protiv Cibone u Zagrebu.

aba-liga.com/Cibona/Željko Bakšaj & Gordan Laušić

Nakon prvog evropskog trijumfa u tekućoj sezoni košarkaši Partizana upisali su četvrtu pobedu u regionalnoj ABA ligi.

Beogradski crno-beli slavili su na gostovanju Ciboni u Zagrebu rezultatom 90:74 (17:16, 26:17, 24:18, 23:23) u meču koji je potvrdio uspon forme ekipe Miroslava Nikolića.

Ekipa Partizana doputovala je u Zagreb bez lakše povređenog Aleksandra Aranitovića, a iz istog razloga se nije skidao ni Patrik Miler koji je utakmicu odgledao u civilu sa klupe za rezerve.

Crno-beli su krenuli u nešto sporijem ritmu, mnogi su se začudili kada su videli da nakon deset minuta igre ekipa Miroslava Nikolića ima samo 17 postignutih poena.

Stvari su vrlo brzo došle na svoje i to zahvaljujući Mihajlu Andriću i debitantu Samardu Semjuelsu koji su se raspucali tokom drugog kvartala.

Gosti su trojkama izrešetali obruč Cibone, a četiri od šest postigao je Mihajlo Andrić koji je posle 20 minuta imao 14 poena i 3 skoka, dok je novajlija Samjuels pratio Kragujevčanina sa 9 poena i 3 skoka.

Upravo je Jamajčanin obeležio početak treće četvrtine sa pet vezanih poena. Za šest minuta igre u nastavku Partizan je stigao do 60 postignutih i 20 poena razlike.

Činilo se u tim trenucima da izabranici Miroslava Nikolića neće imati nikakvih problema do kraja što ipak nije bio slučaj. Četiri minuta trajao je prazan hod gostiju na startu poslednjeg perioda što je Cibona iskoristila da smanji zaostatak na osam poena.

Pri vođstvu Partizana rezultatom 67:57 domaći su imali pet promašenih šuteva za tri poena i dva slobodna bacanja nakon čega je usledila očekivana kazna.

Miroslav Nikolić je pozvao tajm-aut na 67:59 i odmah potom usledila je trojka Najdžela Vilijamsa-Gosa čime je praktično rešeno pitanje pobednika.

U poslednjih pet minuta gosti uspevaju da iskontrolišu situaciju na terenu i da potpuno zasluženo upišu četvrtu vezanu pobedu u regionalnom šampionatu.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sastava bili su Najdžel Vilijams-Gos (20 pts, 4 sk, 13 as), Vanja Marinković (19 pts, 4 sk, 3 as), debitant Samardo Samjuels (16 pts, 7 sk) i Mihajlo Andrić (14 pts, 4 sk, 3 as).

Na drugoj strani vukli su Luka Žorić i Džamar Jang sa po 20 poena, ali to nije bilo dovoljno da se Cibona ozbiljnije suprotstavi zahuktalom Partizanu.

Partizan je na ovaj način napravio sjajnu uvertiru za predstojeće mečeve sa Limožom i Crvenom zvezdom mt:s koji su na progamu naredne nedelje. Crno-beli u ABA ligi imaju skor 4-2 i u okviru 7. kola dočekuju Crvenu zvezdu mt:s.