Partizanov veliki preokret - Bertansovi projektili srušili FMP!

• 02. jun 2014.

• 21:24

Košarkaši Partizana ostvarili su novu, 12. pobedu u Superligi, pošto su večeras, posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini savladali FMP iz Železnika.

Posle pobede u prošlom kolu nad kragujevačkim Radničkim, ekipa FMP-a je i večeras pružila žestok otpor favorizovanom Partizanu u Hali sportova.

Predvođeni veoma motivisanim i raspoloženim Filipom Čovićem, gosti iz Železnika su večeras napravili mnogo problema ekipi Duška Vujoševića, ali je pobeda na kraju ipak pripala aktuelnom šampionu i lideru na tabeli.

Partizan je velikim preokretom u poslednjih deset minuta igre, čiji je kreator bio Davis Bertans, slavio na kraju rezultatom 86:82.

Verovatno umorni od napornog duela sa Crvenom zvezdom Telekom, košarkaši Partizana su od starta meča bili u rezultatskom zaostatku, što je u njihovoj igri izazivalo još više nervoze.

Ipak, nervozni su u pojedinim trenucima bili i gosti, pa je tako trener FMP-a Milan Gurović u prvom poluvremenu zaradio isključenje zbog kontakta sa košarkašem Partizana Borisom Daloom.

Međutim, FMP je do kraja prvog poluvremena uspeo da uveća vođstvo i na odmor ode sa ''plus 8'' - 43:35.

Početkom drugog poluvremena, međutim, tehničku grešku zaradio je i trener Partizana Duško Vujošević, što gosti koriste i dolaze do dvocifrene prednosti - 51:40.

Ali, tu nije bio kraj problemima crno-belih, jer je FMP igrao sver sigurnije i u finišu treće četvrtine stigao čak i do 19 poena viška!

Činilo se da Partizan više ne može da stigne ovu prednost, ali tako nije mislio pre svih, Davis Bertans, koji je u poslednjoj deonici ušao u seriju trojki, i prednost gostiju se vrlo brzo istopila.

Ušlo se zatim u neizvestan finiš, Partizan je prvi put poveo poenima Muslija 80:78 i do kraja nije dozvolio gostima da dođu do novog preokreta - 86:82.

Saša Pavlović je bio najefikasniji sa 15 poena, Bertans je upisao 14 (četiri trojke) u Partizanu, dok su FMP predvodili Čović sa 21 i Gudurić sa 20 poena.