Partizanov revanš Podgoričanima

• 07. mart 2012.

• 19:48

Košarkaši Partizana savladali su večeras ekipu Budućnosti, glavnog konkurenta za poziciju ''broj 3'' uoči završnog turnira u Tel Avivu i tako im se revanširali za poraz u Podgorici. Crno-beli imali vođstvo tokom celog meča, gosti uspeli znatno da ublaže poraz u poslednjoj deonici. Dominik Džejms se požalio na povredu u finišu meča.

Večerašnja utakmica 23. kola ABA lige odlučivala je koja će od ove dve ekipe izbeći Makabi u polufinalu završnog turnira, a pobedom u Pioniru rezultatom 67:58 (19:15, 23:14, 15:10, 10:19) crno-beli su ostvarili taj cilj.

Veliki deo utakmice protekao je bez većih uzbuđenja, prednost crno-belih konstantno je rasla i delovalo je čak da će Podgoričani pretrpeti pravi debakl.

Na poluvreme se otišlo vođstvom crno-belih rezultatom 42:29, razlika je tokom treće deonice dostigla i dvadeset poena (54:34), ali je onda usledio veliki pad u igri Partizana.

Podgoričani su serijom 12:0 polovinom poslednje četvrtine uspeli da prepolove vođstvo Partizana. I tim trenucima je i Džejms nezgodno doskočio, pa je morao van parketa, a gosti su i dalje bili razigrani.

U finišu su stigli i na ''minus šest'' (64:58), ali je Lučić trojkom sprečio da meč uđe u potpunu rezultatsku neizvesnost.

Upravo je njegov koš i odredio konačan rezultat večerašnjeg meča - 67:58.

U ekipi Partizana Mačvan je bio najefikasniji sa 12 poena, po jedanaest postigli su Lučić i Anđušić. Kod gostiju, Popović je upisao 12 poena, a Krstović je meč završio sa deset poena na svom kontu.

U isto vreme, Krka je na svom parketu ubedljivo savladala Zagreb rezultatom 84:65, a od 20 časova Hemofarm dočekuje ekipu Zlatoroga.