Partizanov prvi poraz pod Džikićevim vođstvom!

subota 30.01.2016.
20:38

Posle tri uzastopn pobede, kojima su se odmakli od začelja tabele ABA lige, košarkaši Partizana večeras su zaustavljeni u Podgorici.

Beta/BranislavBožić/Ds

U drugoj večerašnjoj utakmici 22. kola ABA lige, vodeća ekipa Budućnosti je pred svojim navijačima u Podgorici savladala Partizan rezultatom 78-65.

Podgoričani su se tako dodatno učvrstili na liderskoj poziciji i nastavili svoju dugu seriju trijumfa u ovom takmičenju.

Partizan je u večerašnji meč ušao oslabljen, bez povređenog Darela Vilijamsa, pa je domaćima dodatno bio olakšan posao na centarskim pozicijama, gde crno-beli imaju mnogo problema čitave ove sezone.

Crno-beli su solidno ušli u ovu utakmicu i poenima Džonsa, Marinkovića i Đumića poveli sa 7:2 posle tri minuta igre.

Ipak, vođstvo gostiju nije dugo potrajalo i već u petom minutu Budućnost preko Dragićevića dolazi do izjednačenja na 9:9.

Do kraja prve deonice, domaći su poveli sa 16:13, a sam početak druge obeležili su poeni Vitkovca i Đumića, za novo vođstvo Partizana od 17:16.

Više od toga Partizan večeras nije mogao. Ubrzo je usledila serija Dženkinsovih poena, pa je Kanačević pogodio trojku i Budućnost je povela sa 24-19.

Držao se Partizan do kraja poluvremena, na odmor se otišlo rezultatom 38:32 u korist Budućnosti, ali u nastavku nije bilo neizvesnosti.

Pošto je u 25. minutu Partizan poenima Eda Murića prišao na 43:41, razlika je u korist domaćeg tima počela da konstantno raste i na kraju je Budućnost ostvarila ubedljivu pobedu, ukupno dvadesetu, a već 13. u svom fantastičnom nizu.

Nešto više od minut pre kraja meča, Podgoričani su imali maksimalnih 18 poena prednosti (78:60), a Partizan je u samom finišu ublažio poraz preko Murića i Vilsona za konačnih 78:65.

Aleks Marić i Džulijus Dženkins su bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa po 14 poena, a Tadija Dragićević je upisao 13.

U Partizanu su se izdvojili Edo Murić sa 17 i Kevin Džons sa 13 poena i sedam skokova.

Crno-beli sada imaju učinak od devet pobeda i 13 poraza, a još da podsetimo da je Krka ranije večeras savladala Igokeu sa 74:64, dok se od 21 čas igra slovenački derbi - Olimpija protiv Tajfuna.