Partizan vratio ''brejk'', briljirali Bogdan i Gagić!

• 16. jun 2014.

• 22:03

Za razliku od prve utakmice finala plej-ofa, večeras je košarka konačno izbila u prvi plan, a košarkaši Partizana uspeli su da ubedljivo trijumfuju, predvođeni pre svih Bogdanom Bogdanovićem i Đorđem Gagićem.

Košarkaši Partizana ubedljivo su večeras savladali Crvenu zvezdu Telekom pred njenim navijačima u ''Pioniru'', rezultatom 82-62, za izjednačenje u finalnoj seriji plej-ofa.

Kao što je poznato, posle velikih incidenata i tuče u prvoj utakmici finala plej-ofa, večeras nisu mogli da nastupe Pavlović i Milutinov u ekipi Partizana, odnosno Tejić i Nelson u Zvezdi, ali na parketu večeras nije bilo ni još jednog centra crno-belih Dejana Muslija, kao ni Zvezdinog Dragićevića.

Poput Zvezde u prvom meču, Partizan je znatno bolje počeo večerašnju uitakmicu. Bogdan Bogdanović je postigao prvih pet poena za vođstvo crno-belih od 5-0.

Bez Demarkusa Nelsona u ekipi, Zvezda je veoma teško organiozovala napade i gotovo četiri minuta im je trebalo da postignu prve poene iz igre.

Na drugoj strani, uz Bogdanovića je odličan bio i Đorđe Gagić, na koga je pao veliki teret zbog neigranja Milutinova i Muslija, ali je on na najbolji način odgovorio ovom izazovu.

Partizan je, uz odličnu igru u odbrani, konstantno održavao prednost i do kraja prve četvrtine je uvećao i do ''plus 13'' - 9:22.

U drugoj crno-beli sve više ulaze u problem sa prekršajima, ali kada god bi se Zvezda približavala, uzvraćali su Bogdanović, Gagić, a u pojedinim veoma važnim trenucima pogađali su i Bertans i Lovernj.

Zvezda je tokom poslednje četvrtine uspela da se približi na tri poena razlike, ali više od toga nije mogla. Uz to, Radenović je zbog povrede morao da pre kraja meča ode u svlačionicu, posle čega crveno-beli više nisu uspevali da odgovore raspoloženom Bogdanoviću.

Najbolji košarkaš Partizana završio je meč za 33 poena na svom kontu, dok je Gagić uz 18 poena upisao i devet skokova.

U Crvenoj zvezdi Telekom, Blažič najefikasniji sa 19, a Dženkins sa 17 postignutih poena.

Naredna utakmica finalne serije igraće se u četvrtak, domaćin će biti Partizan, ali bez prisustva publike.