Partizan ubedljiv na Duletovom povratku

• 12. januar 2014.

• 21:13

Košarkaši Partizana revanširali se slovenačkoj Krki za poraz u prvom delu sezone ABA lige. Meč obeležio povratak Duška Vujoševića na klupu crno-belih.

Pred blizu šest hiljada gledalaca u 'Pioniru', ekipa Partizana je rutinski savladala ekipu Krke rezultatom 80:67 i tako se ponovo primakla vodećoj Zvezdi koja ima jednu pobedu više.

Tokom prvog poluvremena, gosti iz Novog Mesta su uspevali da održe rezultatski priključak za crno-belima koji su na poluvreme otišli sa 'plus 6' - 45:39.

U nastavku znatno drugačija slika, Partizan znatno razigraniji, organizovaniji u odbrani i posle treće deonice, kada je domaći tim stekao 16 poena viška, bilo je jasno da bodovi ostaju u Beogradu.

Ubedljivu prednost svog tima, Duško Vujošević je iskoristio da ukaže priliku svim igračima koje ima na raspolaganju, ali niko od rezervista (Dalo, Bezbradica, Šalić i Andrić) nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Crno-bele je ovog puta predvodio Tarens Kinsi sa 17 poena, Bogdanović je upisao 14, a bolji nego obično bio je Musli sa 12 poena.

Krku je držao Jaka Klobučar sa 21 poenom, a Edo Murić je meč završio sa 11 postignutih poena.

Podsetimo, večeras je i Igokea pred svojim navijačima savladala Mega Vizuru sa 83:80, a posle 16. kola tabela ABA lige izgleda ovako:

Crvena zvezda 13-3, Partizan i Cedevita 12-4, Budućnost 11-5, Cibona 10-6, Igokea 9-7, MZT 7-9, Radnički, Mega Vizura, Olimpija i Krka 6-10, Solnok i Zadar 5-11, Široki 4-12.