Partizan u seriji u ABA ligi, odbili su nalet Slovenaca!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. decembar 2016.

• 20:39

Partizan je u okviru 12. kola ABA lige stigao i do devete pobede u utakmici protiv Krke u Novom Mestu rezultatom 70:82.

Nakon tri poraza, Partizan je vezao tri pobede u ABA ligi, pošto je danas u Novom Mestu uspeo da savlada Krku sa 70:82 (20:25, 14:16, 17:16, 19:25).

Od sredine prve četvrtine Partizan je prešao u vođstvo i od tada ga nije ispuštao.

Ekipa Aleksandra Džikića je predvođena Robinsonom u prvom poluvremenu bila sasvim solidna, imala je prednost oko 10 poena, da bi u poslednjim sekundama ovog dela Krka ipak smanjima na 34:41.

Prednost Partizana je održavana tokom treće i početkom četvrte četvrtine, ali je trojkom Rojca na 7 i po minuta do kraja Krka smanjila samo na -5 (54:59).

Novom trojkom Ritlopa Krka stiže do -3 (57:60), da bi Rebec svojim 15. poenom doveo svoj tim na samo poen zaostatka.

Ipak, Vanja Marinković vezuje 3 poena, zatim i dva poena postiže Novica Veličković za 6 poena prednosti na pet minuta do kraja.

Luković, Hečer i Robinson su nastavili da pune koš Krke, pobeda je Partizanu bila sve bliže, otišli su crno-beli i na prednost od 13 poena na 2 minuta do kraja.

Rebec je bio najbolji u Krki sa 18 poena i 10 asistencija, u Partizanu Veličković je imao 18, a Robinson 15 poena. Po 12 poena imali su Birčević, Hečer i Andrić.