Partizan se mučio, ali nastavio seriju pobeda!

• 29. maj 2014.

• 18:50

Košarkaši Partizana ostvarili i desetu pobedu u premijernoj utakmici 11. kola Superlige Srbije. Valjevski Metalac pružio odličan otpor favoritu, ali su bodovi ipak ostali u Beogradu.

Utakmica između Partizana i Metalca odigrana je u Hali sportova pred nešto više od 1.000 gledalaca, a crno-beli su na kraju slavili rezultatom 76:63.

Uvodni minuti utakmice su počeli prema očekivanju. Ekipa Duška Vujoševića je, predvođena raspoloženim Bertansom, brzo stekla sasvim solidnu prednost, koja je, posle trojke Bogdanovića u sedmom minutu iznosila devet poena razlike - 17:8.

Međutim, u finišu prve deonice usledio je veliki pad u igri Partizana, što gosti iz Valjeva koriste i hvataju rezultatski priključak - 18:17 posle prvih 10 minuta.

Druga deonica je počela trojkom Pavlovića, crno-beli su nešto kasnije poveli i sa 26:19, ali onda ponovo ekipa Metalca ulazi u seriju, ovog puta od 10:0 i prelazi u vođstvo - 26:29.

Partizan je do poluvremena uspeo da izjednači - 33:33 posle 20 minuta igre, ali su Valjevci i u nastavku meča dugo uspevali da se ravnopvano nose sa braniocem titule.

Tek u poslednjih pet minuta crno-beli uspevaju da prelome utakmicu u svoju korist i na kraju dođu i do ubedljivijeg trijumfa, nego što bi se moglo zaključiti po igri.

Davis Bertans je bio ubedljivo najefikasniji u ekipi Partizana sa 21 poenom, Saša Pavlović je upisao 14, a kapiten Lovernj 12 poena.

Ekipu Metalca je predvodio Knežević sa 15 poena, a zapažen je bio i Mičel sa 13.

Partizan ovim trijumfom nastavlja trku sa Crvenom zvezdom Telekom za prvo mesto na tabeli, a Metalac je doživeo već osmi poraz, uz samo tri pobede.