Partizan se ispromašivao, Cedevita mu zadala bolan udarac! Incident u finišu

• 22. decembar 2018.

• 20:56

Crno-beli pokvarili utisak posle trijumfa nad Turk Telekomom i plasmana u Top 16 Evrokupa.

Tri dana posle velike pobede u Evrokupu nad Turk Telekomom, ekipa Partizana poklekla je večeras pred svojim navijačima u derbiju 12. kola ABA lige protiv Cedevite.

Zagrepčani su bili bolji rival u većem delu meča i na kraju su zasluženo slavili sa 76-71.

Ovim trijumfom Cedevita se učvrstila na trećem mestu na tabeli sa skorom 8-4, dok Partizan na petoj poziciji sada ima dve pobede manje od večerašnjeg rivala i slabiji međusobni skor. Na taj način crno-beli su značajno otežali svoj put ka plej-ofu.

Dvadeset sekundi pre kraja, pri vođstvu Cedevite od 74-68, utakmica je prekinuta zbog incidenta koji su izazvali navijači Partizana, koji su gađali gostujuće igrače na klupi. Prekid je trajao petnaestak minuta, sve dok deo tribine nije ispražnjen.

Da se vratimo igri...

Prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj borbi, Partizan je na početku imao raspoloženog Lendejla, ali je Cedevita igrala raznovrsnije.

Crno-beli su prvih 10 minuta ipak dobili sa 18-17, ali sredinom druge četvrtine su potpuno stali, što je surovo kaznio bivši košarkaš Partizana i najnovije pojačanje Cedevite, Edo Murić. On je vezao osam poena, raspucao se i Kobs, pa je Cedevita na poluvreme otišla sa ''plus 12'' - 42:30.

Partizan je početkom trećeg kvartala uspeo da izvrši snažan pritisak i da smanji razliku na samo poen zaostatka, ali ono što je ubijalo samopouzdanje crno-belima bio je preveliki broj promašenih slobodnih bacanja (13-21), a pogotovo u šutu za tri poena (5-31).

Cedevita je konstantno bila u vođstvu, ali je u samom finišu meča svojim greškama ponovo dala priliku Partizanu za preokret. Na pola minuta pre kraja, Markus Pejdž je promašio zicer pri rezultatu 68-71, a na drugoj strani to kažnjava Edo Murić svojom novom trojkom i pitanje pobednika tada je bilo rešeno. Nešto ranije, Pejdž je posle namerne lične greške Kobsa promašio i dva slobodna bacanja, pa mu je tako pripala neslavna uloga tragičara ove utakmice.

Usledio je tajm-aut, posle kog su sudije, kako smo već pomenuli, prekinule meč na intervenciju klupe Cedevite i otišle u svlačionicu, 20 sekundi do kraja.

Partizan je imao loptu kada je meč nastavljen, a posle samo pet sekundi, Markus Pejdž pogađa trojku za novu neizvesnost - 74:71!

Trener Cedevite Slaven Rimac je odmah reagovao tajm-autom, posle kog je Kuk fauliran, realizovao je oba slobodna bacanja, a Partizan preko Sija nije iskoristio poslednji napad.

Džejkob Pulen je sa 19 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga Murić i Kobs sa po 13, dok je centar Stipanović upisao 12 poena i 11 skokova.

U Partizanu Pejdž 14 poena, Veličković i Lendejl po 12 poena, Marinković 11, a Zagorac je upisao 10, ali uz očajan šut za tri poena (1-8).