Partizan sam sebe pobedio u Mađarskoj!

• 08. decembar 2013.

• 18:56

Posle sjajne partije protiv Budiveljnika u Evroligi, košarkaši Partizana neprijatno iznenadili svoje navijače porazom od Solnoka u Mađarskoj, u 11. kolu ABA lige. Crno-beli na poluvremenu vodili čak 14 poena razlike, ali im ni to nije bilo dovoljno da izbegnu kiks koji su i pre godinu dana doživeli na istom mestu.

Branilac trofeja u ABA ligi, ekipa Partizana, doživeo je treći poraz ove sezone u ovom takmičenju. Ovog puta, crno-bele je na svom terenu savladao mađarski Solnok rezultatom 76:71, posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Tokom prve četvrtine, pa i čitavog prvog poluvremena, gotovo ništa nije ukazivalo da bi Solnok mogao da iznenadi ekipu Partizana.

Crno-beli su odlično ušli u ovaj meč. Počelo je poenima Milutinova i Milosavljevića posle čije trojke je na semaforu stajalo 0:5. I ostatak prve četvrtine je protekao potpuno u znaku ekipe Partizana, koja je iz minuta u minut povećavala svoju prednost.

U finišu prve četvrtine Partizan je vodio sa 21:12, da bi zatim usledila serija od 6:0 za velikih 'plus 15' - 27:12!

Do kraja prve četvrtine još poen za domaće, a u drugih deset minuta crno-beli su uspešno održavali stečenu prednost, pa se na poluvreme otišlo vođstvom Vujoševićevog tima rezultatom 43:29.

A onda, počinje veliki pad u igri Partizana. Kao da je neki drugi tim izašao na parket u nastavku meča. Sve veća nesigurnost i nepreciznost u napadu povećavala je nervozu u redovima Partizana, a sve to je za posledicu imalo ''topljenje'' ubedljive prednosti iz prvog poluvremena.

Nošeni podrškom sa tribina, domaći su već do kraja treće četvrtine smanjili zaostatak na podnošljivih ''minus 4'' - 55:51.

Međutim, Partizan nikako ne uspeva da se trgne, u tim trenucima i trener Vujošević je zaradio tehničku grešku, a i sudije su nekim svojim odlukama dodatno povećavale konfuziju u redovima Partizana.

Domaći se mnogo bolje snalaze u tim trenucima i u poslednjem minutu meča stižu do vođstva od četiri poena razlike - 70:66 za Solnok!

Trener Vujošević je pokušao svojim poslednjim tajm-autom da učini nešto više, a na 17 sekundi do kraja, Kinsi vraća nadu crno-belima - 72:69, ali domaći nisu dozvolili da u završnici prokockaju prednost, pa su na kraju proslavili veliki trijumf - 76:71.

Bogdan Bogdanović je bio najefikasniji u Partizanu sa 25 poena, ali je u finišu promašio čak tri slobodna bacanja, kada je Solnok stekao odlučujuću prednost. Milosavljević je meč završio sa 12 poena, a Tarens Kinsi sa 11.

Pobedničku ekipu predvodio je Vili Voren sa 20 poena, dok su Vojvoda i Loren upisali po 15.