Partizan "rafalnom paljbom" ušao u Superligu!

subota 07.05.2016.
22:35

Odbrana Borca je danas bila veoma slaba, Partizan je stigao do pobede bez velikih problema.

Beta/Branislav Božić/DS

Otvorena je i Superliga Srbije u košarci za ovu sezonu, igrali su Partizan i Borac u hali "Aleksandar Nikolić", a domaći nisu imali nikakvih problema da slave, bilo je 102:79 (37:26, 26:10, 23:27 i 16:16)

Izabranici Aleksandra Džikića su danas imali pravo šutersko veče, podatak da su u prvoj četvrtini uspeli da pogode 16/19 šuteva vam dovoljno govori u prilog tome.

U tom delu igre postigli su neverovatnih 37 poena, odbrana Borca gotovo da nije ni postojala. Ipak, ni Partizanova se nije previše proslavila, mladi Avramović je lako probijao do koša.

Nastavak nije doneo ništa novo, videlo se da će Partizan pobediti ovu utakmicu bez velikih problema, bilo je samo pitanje kojom razlikom pošto su drugub četvrtinu dobili sa 16 poena prednosti.

Vilijams je bio odličan danas, možda i njegova najbolja zvanična utakmica otkako je došao u Partizan, pokazivao je to već u prvom poluvremenu, baš kao i mladi kapiten ovog tima, Vanja Marinković.

Marinković je zabeležio 8 poena u prvoj četvrtini (od ukupno 10), a svoje prve minute je zabeležio i Novica Veličković.

Kako se meč približavao kraju, tako je i Partizan usporavao u napadu, ali su uspeli da pređu 100 poena na samom kraju.

Partizan je imao čak 6 dvocifrenih kada gledamo poene, a Aranitović je bio najefikasniji sa 14 poena. Džons je imao 12, Murić i Vilson po 11.

Najbolji u timu Borca iz Čačka bio je očekivano mladi Aleksa Avramović sa 27 poena, pokazao je da ima kvalitet koji je pokazivao još u KLS. Radonjić je imao 19, Mićović 13.