Partizan 'protutnjao' Novim Sadom!

• 11. maj 2013.

• 22:59

Poraz u derbiju u prošlom kolu nije negativno uticao na košarkaše Partizana koji su u meču 10. kola Superlige ubedljivo savladali domaću Vojvodinu u Novom Sadu.

Košarkaši Partizana sačuvali su čelnu poziciju na tabeli Superlige posle ubedljivog trijumfa nad Vojvodinom u Novom Sadu rezultatom 100:85.

Crno-beli su od samog starta meča krenuli silovito i praktično već u prvoj četvrtini obavili najveći deo posla. Naime, čak 33 poena postigla je Vujoševićeva ekipa u prvih deset minuta, stekla 19 poena prednosti, pa joj je u nastavku meča preostalo da protivniku ne dozvoli eventualni preokret.

U tome su Beograđani i uspeli, do kraja rutinski održavali razliku i na kraju stigli do još jednog ubedljivog trijumfa nad Vojvodinom u Superligi.

Do osme pobede u prvih deset kola Superlige ekipu Partizana predvodili su Bertans, Bogdanović i Lovernj sa po 15 poena, dok je kapiten Lučić upisao poen manje. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Zeković sa 18 poena.

Duel u Novom Sadu bio je drugi meč 10. kola, a u prvom je Metalac u Valjevu deklasirao Slobodu sa 89:56.

Utakmice Konstantin - Crvena zvezda i Mega Vizura - Radnički igraju se u nedelju.