Partizan prokockao pobedu u Minhenu!

• 09. januar 2014.

• 22:08

Iako je u najvećem delu meča imao vođstvo protiv domaćeg Bajerna, Partizan je veoma lošom igrom u poslednjoj četvrtini bacio u vodu sve ono što je gradio tridesetak minuta i na kraju doživeo i drugi poraz u Top 16 fazi Evrolige.

Košarkaši Partizana imali su odličnu priliku da se iz Minhena vrate kao pobednici, ali su u finišu prepustili inicijativu Bavarcima, pa je ekipa Svetislava Pešića na kraju slavila sa 71:65.

Sam početak meča pripao je Bajernu, koji je brzo stekao prednost od 9:2, ali su košarkaši Partizana uspeli da konsoliduju redove i nedugo zatim izjednače na 9:9.

Do kraja prve deonice Partizan je bio potpuno ravnopravan rival, da bi na isteku prvih deset minuta Bogdanović trojkom doneo vođstvo crno-belima od 20:17.

Druga četvrtina je bila i najbolji period igre košarkaša Partizana, Bogdanović i Kinsi su pravili najviše problema odbrani Bajerna, pa su crno-beli na poluvreme otišli sa sasvim solidnih ''plus 8'' - 42:34.

Pauza u poluvremenu kao da je negativno uticala i na jedne i na druge, dugo se čekalo na prve poene, a ovu barijeru probio je Kinsi sa dva vezana pogotka, za najveću prednost Partizana na ovoj utakmici - 46:34.

Bavarci su tek posle četiri minuta igre u trećoj deonici uspeli da poentiraju, ali kako je vreme prolazilo i ekipa Velimira Gašića je sve teže dolazila do koša.

Ono što je tokom prvog poluvremena predstavljalo najveći problem domaćima, šut za tri poena, krajem treće četvrtine je postalo ozbiljno oružje, kojim su uhvatili priključak.

Partizan je, ipak, u poslednju deonisu ušao sa četiri poena viška, ali se igra crno-belih prosto raspadala iz minuta u minut. Previše grešaka i u odbrani i u napadu, bez rešenja za odbranu domaćih, pa je posledica svega preokret domaćih u poslednjih par minuta i pobeda Bajerna.

Dodajmo i da je Partizan imao lepu podršku svojih navijača sa tribina, ali ni to nije bilo dovoljno za sigurniju završnicu u ovom meču.

Bogdan Bogdanović sa 24 i Tarens Kinsi sa 20 poena bili su ubedljivo najefikasniji u ekipi Partizana, ali je kapiten Milosavljević bio daleko od očekivanog poenterskog nivoa, pošto je meč završio samo sa dva poena.

Pobedničku ekipu predvodio je Džon Brajant sa 16 poena, a Tompson je upisao poen manje.

U trećem kolu Partizan će u 'Areni' dočekati moskovski CSKA.