Partizan preokretom osvojio Zadar!

• 20. januar 2014.

• 19:40

Crno-beli nisu briljirali u Zadru, sli su boljom igrom u poslednjoj četvrtini uspeli da osvoje važne bodove u trci za lidersku poziciju na tabeli ABA lige.

Sedamnaesto kolo ABA lige kompletirano je utakmicom između Zadra i Partizana, koju su crno-beli dobili rezultatom 64-56.

Do trinaeste pobede u regionalnoj ligi ove sezone, Vujoševićev tim je došao posle dosta problema, ali kada se trezultat lomio, crno-beli su odigrali najbolje i zasluženo priveli meč u svoju korist.

Zadrani su u najvećem delu meča imali blagu rezultatsku prednost, koja je početkom drugog poluvremena iznosila i ''plus 11'' - 38:27. Kod igrača Partizana bila je primetna istrošenost posle napornog evroligaškog meča sa CSKA, imali su dosta problema u šutu, što su domaći koristili i dugo uspevali da drže rezultat pod svojom kontrolom.

Ali, poslednjih deset minuta, u koje se ušlo vođstvom Zadra rezultatom 52-47, u potpunosti je pripalo ekipi Partizana. Crno-beli su zaigrali mnogo čvršće u odbrani, pa su domaći do kraja utakmice uspeli da upišu još samo četiri poena.

Partizan je uspeo da preokrene rezultat i meč privede kraju znatno mirnije nego što se to očekivalo u većem delu utakmice.

Ovog puta, najefikasniji u crno-belom taboru bio je Žofri Lovernj sa 16 poena, Kinsi je upisao 14, a Bogdan Bogdanović 11 poena. U ekipi Zadra, Batur je upisao 13 poena, a Šutalo i Sobin po 11.