Partizan poražen u Laktašima, da li ćemo gledati derbi u polufinalu?

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 11. mart 2017.

• 18:35

Poraz Partizana za kraj regularnog dela ABA lige, nema više šanse za drugo mesto!

Partizan je danas izgubio sve šanse da se domogne drugog mesta u ABA ligi pošto je kao gost poražen od Igokee u Laktašima rezultatom 70:61 (28:17, 16:17, 9:16 i 17:11).

Ekipa Partizana nije dobro ušla u ovaj meč, imala je samo dva puta prednost i to na samom startu (2:3 i 4:5), da bi kasnije ekipa Igokee predvođena Vukom Radivojevićem uspela da ode i na +11 - 28:17.

Loše je funkcionisala odbrana crno-belih, Igokea je koristila sve otvorene šuteve i veoma brzo stigla do velike prednosti.

Druga četvrtina je krenula još slabije po ekipu Partizana, bilo je i 16 poena prednosti, tek sredinom ove deonice nakon serije (Veličković trojka, Luković za dva i Ratkovica trojka), Partizan stiže na samo četiri poena zaostatka.

Uglavnom je prednost Igokee bila od 5-10 poena u nastavku, sve do kraja treće četvrtine kada Partizan stiže i do izjednačenja predvođen Veličkovićem i Ratkovicom (50:50).

Ipak, domaći prave novi trzaj, ponovo su se odvojili, ali sjajni Veličković nije dozvolio laganu završnicu.

Sa druge strane, Vuk Radivojević i Šibalić su trojkama u potpunosti otklonili sve dileme oko pobednika ovog meča u poslednja dva minuta.

Ratkovica je bio najefikasniji u Partizanu sa 14 poena, dok je Hečer postigao 12. Sa druge strane, Vuk Radivojević je postigao 20 poena.

Partizan nakon ovog poraza nema šanse za drugo mesto, a o tome na koji način može da se desi da bude treći ili četvrti, pročitajte OVDE.

Večeras igraju Cedevita i FMP, a za dva dana Crvena zvezda i Budućnost i upravo od te dve utakmice zavisi i pozicija Partizana.