Partizan ''pokazao zube'' u Limožu, nedovoljno za pobedu

utorak 31.10.2017.
22:16

U prvoj utakmici četvrtog kola Grupe C Evrokupa, Partizan poražen u Limožu i tako prekinuo mini-seriju odličnih rezultata.

aba-liga.com/Partizan NIS

Oslabljen neigranjem kapitena Novice Veličkovića i najnovijeg pojačanja Samarda Samjuelsa, Partizan je večeras pretrpeo treći poraz u četiri odigrane utakmice Grupe C Evrokupa.

Crno-beli u Limoži nisu uspeli da ponove ono što su uradili u prošlom kolu u Bilbau, pa je francuski predstavnik na kraju slavio sa 92-83.

Limož je na samom startu meča stekao blagu prednost što je bio uvod u ono što je viđeno u najvećem delu ove utakmice.

Crno-beli su konstantno bili u rezultatskoj ''poteri'', nisu dozvoljavali domaćinu da se odvoji na dvocifrenu razliku, a maksimalnu prednost tokom prvog poluvremena Limož je imao sredinom prve četvrtine (18:10), kao i tokom druge (36:29).

Partizan je u završnici drugog kvartala uspeo da dođe do izjednačenja, na 39:39 poenima Gavrilovića, pa na 41:41 preko Marinkovića, ali se nma poluvreme otišlo da šest poena viška u korist Limoža - 47:41.

Tokom prvih 20 minuta Miler i Vilijams-Gos su poenterski predvodili Partizan, ali na drugoj strani su ''nerešive enigme'' za crno-bele bili Žaite i Boutil.

Njih dvojica su i u nastavku nastavili da dominiraju na terenu, ali u Partizanu se razigrao Vanja Marinković, pa je tim Miroslava Nikolića u trećoj četvrtini stigao do još jednog izjednačenja - 58:58, a onda i do vođstva (61:63), posle poena Marka Čakarevića sa linije slobodnih bacanja.

Činilo se tada da crno-beli ''dodaju gas'', ali sledi žestok odgovor domaćina koji početkom poslednje deonice stiče velikih ''plus 14'' - 86:72.

Nažalost, to nije bila i maksimalna prednost  Limoža, koji je u finišu stigao i do još ubedljivijeg vođstva (90:75). Partizanovi ataci su neutralisani u ovom delu igre, pa je poraz bio neminovan.

Boutil na kraju najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 21 poenom, a Žaite se zaustavio na 18.

U Partizanu najefikasniji Patrik Miler sa 17 poena (6/10 za dva), Vilijams-Gos je upisao 14, kao i Vanja Marinković (6/7 za dva).

Za razliku od prethodnih mečeva, Partizan je večeras bio neefikasan van linije 6.75, postigavši samo tri trojke iz 16 pokušaja, a domaćin je pogodio šest od 27.