Partizan omiljeni gost u ABA ligi - Još nikoga nije pobedio!

• 23. decembar 2015.

• 18:46

Novi poraz, već deseti ove sezone pretrpela je ekipa Partizana, kojoj izgleda, predstoji grčevita borba za opstanak u ABA ligi. Crno-beli i dalje bez pobede na gostovanjima.

Posle šokantnog poraza od Mega Leksa u prošlom kolu u ''Pioniru'', ekipa Partizana je i večeras savladana. Crno-beli su u meču 16. kola ABA lige izgubili od domaćeg MZT-a u Skoplju, rezultatom 82-78.

Partizan je dobro započeo ovaj meč, poenima Vitkovca, Vilsona i Džonsa crno-beli su poveli sa 7:1, ali je ubrzo usledio odgovor domaćih preko nesuđenog pojačanja Partizana Uroša Lukovića, čijim poenima MZT hvata priključak - 9:8.

Na isteku četvrtog minuta igre, MZT stiže i do prvog vođstva, a trojkom Stojanovskog domaći odlaze i na ''plus četiri'' - 17:13.

I finiš prve deonice je protekao u znaku ekipe iz Skoplja, koja je uspela da dođe i do osam poena viška - 27:19, što je bio rezultat posle prvih deset minuta.

Trojkom Protića, MZT je početkom druge četvrtine poveo i sa 30:21, da bi isti igrač nešto kasnije ponovo pogodio van linije 6.75, za ''plus 10'' u korist domaćih - 33:23.

Tek tada se crno-beli bude, pre svih Danilo Anđušić i Džamar Vilson, čijim poenima je Partizan smanjio na 33:29, a u finišu poluvremena i potpuno uhvatio priključak.

U drugih dvadeset minuta igre ušlo se minimalnim vođstvom Skopljanaca, rezultatom 41:40, ali treća četvrtina počinje novom serijom domaćih od 6:0, koju je prekinuo Džons za 47:42.

Međutim, Partizan je ponovo došao u situaciju da juri rezultat, a domaći su dugo, bez većih problema uspevali da održe prednost koja se kretala od četiri do devet poena razlike.

Novim poenima Kevina Džonsa, crno-beli su ponovo stigli na poen zaostatka (57:56), ali u finišu treće deonice sledi nova serija MZT-a, koji poenima raspoloženog Marka Lukovića stiže do 62:56 na ulasku u poslednji kvartal.

Ipak, početak četvrte četvrtine protekao je u znaku Anđušića i Vitkovca, koji su bili zaslužni za seriju gostiju od 5:0.

Bila je to najava uzbudljive završnice, na šta nas je, na neki način, ekipa Partizana već odavno navikla ove sezone.

Još od uvodnih minuta meča, ekipa Petra Božića je u 35. minutu prvi put povela, i to trojkom Vilsona za 69:66 u korist crno-belih.

Činilo se da bi tada Partizan mogao da prelomi meč u svoju korist, ali MZT odgovara preko Ljubičića i Uroša Lukovića i opet prelazi u vođstvo - 71:69.

Uzvratio je Kevin Džons za izjednačenje, da bi trojka Damjana Stojanovskog podigla domaću publiku na noge. Usledila je i rampa Uroša Lukovića, pa novi poeni njegovog brata Marka sa linije penala i MZT je na ulasku u poslednji minut poveo sa 76:71.

Poslednju priliku za crno-bele, tačnije čak tri u istom napadu, propustio je Vilson, koji je najpre promašio dva ''zicera'', a onda i pokušaj za tri poena. Tada je postalo sasvim jasno da bodovi ostaju u Skoplju.

Kakvu-takvu nadu je Partizanu vratio Milutinović, trojkom na osam sekundi pre kraja za 80-78, ali više od toga crno-beli nisu mogli.

Uroš Luković sa 20 poena i osam skokova i Drenovac sa 17 poena bili su najbolji u pobedničkoj ekipi, a u Partizanu su se izdvojili Amerikanci - Vilson sa 21 i Džons sa 14 poena.