Partizan od sjaja do očaja i nazad, Jaramaz u produžetku srušio Zvezdu i doneo trofej "crno-belima"!

nedelja 16.02.2020.
23:29

Treći u nizu Kup Radivoja Koraća koji je pripao Partizanu.

KK Partizan Twitter

Košarkaši Partizana osvojili su ovogodišnje izdanje Kupa Radivoja Koraća pošto su u finalu savladali Crvenu zvezdu u Nišu rezultatom 85:84 (13:19, 18:15, 18:18, 29:26, 6:7).

Početak je bio veoma "usporen" na obe strane, u prva tri minuta videli smo svega četiri poena, po dva sa obe strane.

Usledila je trojka Veličkovića, "crno-beli" su se u jednom trenutku odlepili na šest poena razlike, ali je Panter trojkom smanjio razliku.

Poenom Zagorca na slobodnim bacanjima Partizan je ponovo otišao na "plus šest", ovoga puta na kraju prve četvrtine - 19:13.

U drugoj deonici gledali smo sličnu igru oba tima sa puno grešaka, pogotovo na sredini četvrtine, ali je Crvena zvezda pre svega zahvaljujući Lorencu Braunu smanjila zaostatak i približila se na tri poena "crno-belima" na poluvremenu - 34:31.

"Crno-beli" su bolje ušli u drugo poluvreme bez obzira na činjenicu da su igrali praktično bez Tomasa, ali Zvezda je brzo odgovorila preko Gista koji je svojim poenima sredinom treće četvrtine približio svoj tim na samo poen od rivala.

Imao je Partizan trojkama Birčevića i Pejdža sedam poena prednosti što je Zvezda uspela da smanji bez obzira na dve vezane trojke Zagorca u poslednjem minutu.

Pred poslednju, odlučujuću četvrtinu izabranici Andree Trinkijerija imali su istu prednost kao i na poluvremenu - 52:49.

Već u prvim minutima četvrte deonice pogađali su i Gist i Veličković, a "crveno-beli" su strpljivom igrom posle tri minuta po prvi put na meču stigli do prednosti. Uspevao je Partizan da stigne do izjednačenja, ali je nakon trojke Pejdža za egal na drugoj strani na isti način odgovorio Beron.

Nakon njega, "crno-beli" nisu uspeli da izgrade napad što je iskoristio Gist kako bi svoj tim odveo na "plus pet" minut i po do kraja meča. Usledila je prava drama kada je Panter napravio faul u napadu osam sekundi pre kraja, da bi još jednim prekršajem omogućio Pejdžu da sa dva slobodna bacanja uvede utakmicu u produžetak.

"Crveno-belima" presudio je sjajni Jaramaz koji je sa dve trojke napravio ključnu prednost za svoj tim koju Partizan umalo nije ispustio što se na kraju ipak nije desilo.

Pobednički tim predvodio je Markus Pejdž sa 21 poenom, Jaramaz je upisao 19, a Zagorac dodao 11 poena uz pet skokova.

U Crvenoj zvezdi Lorenco Braun postigao je 17 poena upisavši pritom sedam asistencija i pet skokova, dvocifreni su bili još i Davidovac (16p), Panter (12p) i Gist  i Štimac sa po 11 poena.

Partizan je tako osvojio svoj osmi trofej Kupa Radivoja Koraća, a treći zaredom.

69 Komentara

Pixi GOOL iz kornera
Monday, 17.02.2020
20:45

Mene nikad ne boli poraz jer poraz je sastavni deo sporta, ali me boli kad nas kradu i pljackaju u nasoj Srbiji.

14:27

Nestvarno sta su oni sebi dopustili,Beron greska jedan,pravi bezobrazno glup faul na prodoru Pejdza za dva plus jedan,greska dva,ocajna odbrana i lose preuzimanje kod trojke Pejdza,ne pravi se faul nego se pusta sut,greska tri,najgluplji faul u napadu istorije kosarke Pantera,padaju u vodu svi poeni koje je dao do sad,i greska nad greskama,faul Gista nad najboljim suterom partizana za poklon poene,i ko posle da mi kaze da nisu prodali utakmicu,jel oni misle da smo mi glupi,slucajnost bas da stranci naprave sve greske,ne bih rekao,njih boli uvo,uzeli pare,vec sledece sezone idu dalje negde,Partizanu svaka cast,najvise Trikijeriju,vidi se da je trenercina,napravio je kompktan tim,niko se ne istice preterano,a svi doprinose,dok kod nas ima brdo panjeva koji rade protiv ekipe,na celu sa drvenim kapitenom,lik igra ko da ima motku u zadnjici,nema talenta ni gram talenta za ovaj sport

BenkovackiManitas31*
07:59

Cestitke partizanu, sitnice odlucile derbi. Da li je bio faul 8 sekundi pre kraja za mene nije toliko bitno jer Zvezda nije smela dozvoliti da joj se utakmica lomi na taj nacin. Mora to bolje, u svakom slucaju liga ce biti mnogo interesantnij sa dobrim partizanom

Čeki
01:41

Jos jednom - Sakota majstore tako se ppstavlja utakmica, igraci stvarno ste vrh, na celu s kapitenom. Ovo je bila ironija da se zna. Znaci sramota, ono sudije nemojte spominjati, sami smo krivi. Panter, mozete ga hvaliti koliko hocete, ali taj covek igra divljacku kosarku, od svih puta kad nam je bio potreban, samo je jednom to pokazao, ostatak - uvek nas je zeznuo. Partizanu svaka cast, vidi se ta ludacka borbenost i energija, a i lepsa igra. Takav nam trener treba, kao njihov, a ne Sakota koji je trener za FIBA LS, a ne EL. Za one navijace Partizana koji ne razlikuju Zvezdu od FMP-a i koji ne znaju o kompanijskom pravu nista, a kojima je draze da prozivaju Zvezdu nego slave pobedu svog tima - imam izreku "U pobedi se ne ponesi, u porazu se ne ponizi" i - naucite pravne stvari (mada to je vidim visa matematika za vas, obzirom da se kompanijsko pravo uci na trecoj godini Pravnog fakulteta).

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
21:47

Zašto onda lepo nisi objasnio BAT-u da je FMP zvezda i da ne može više FMP da se kažnjava za dugove koje je imao prema svojim poveriocima i da im BAT stavlja zabranu jer je to sada zvezda, a nije više FMP. Da to može to bi gazdini advokati završili, ali nije moglo i mislim da nema potrebe više da se ubeđujemo, jednostavno FMP je promanio ime u Crvena zvezda Beograd i napravite vi vaš klub pa dovedite koga hoćete za plejmejkera, a ovo je FMP, privatni klub gazde iz Železnika.

Čeki
Tuesday, 18.02.2020
13:02

Kako ne shvatas, kad se pripoji jedan klub drugom (FMP Zvezdi) sva prava i obaveze prelaze na taj klub koji je ostao. Dalje, kad se FMP prikljucio Zvezdi, te dugove sto spominjes, formalno glase na FMP jer su ti postupci poceli davno pre nego sto je pripajanje izvrseno, a ako mislis na sadasnje dugove i zabrane, pa covece zar ne vidis da se FMP reuspostavio preko Radnickog basketa i sad opet kao zavisno preduzece svog maticnog (Zvezde) moze sam da odgovara za transakcije koje je samostalno preduzelo u pravnom prometu.

Zvezdo Zvezdana
00:55

Postaje navika da partizanove pobede protiv Zvezde donose sudije 😀 Sviraju se faulovi Panteru i Beronu gde takve odluke ne treba čak ni komentarisati😉a ne svira se nad Braunom gde bi dobili 2 bacanja na 2sek pred kraj. Grobari su najjači 💪 i budžet im je najmanji 😉

Kolee
00:51

Kao veliki partizanovac, mogu da kažem da je Štimac trenutno institucija u zvezdi. Branko Lazić,kapiten,umesto da postroji celu ekipu i natera ih da okače medalje oko vrata,on prvi odbija medalju. Ogromna sramota za jednog kapitena. Štimara bravo,i hvala ti za sve što si dao reprezentaciji, a dao si celog sebe.

NemanjaaVidiiiicNo1
00:47

Ko je srusio Zvezdu?Jel imate obraza da komentarisete faul pantera u napadu?50 faulova u napadu,ovde ni golden stejt ne bi pobedio,kakva kradja ljudi,vi mislite da ce ovo proci u aba ligi ili domacoj ligi?aha,evo kako nece,isto kao i buducnosti sto je proslo prosle godine

01:05

Kakva zamrznuta zvezda, kakav Golden Stejt, samo Partizan može da pobedi i protivnika i sudije. Celu utakmicu su krali za FMP, celu ga držali u egalu, a ovako i protiv sudija u zadnjim sekundama je najslađe. Kako znaš ono ti da kažeš: "Sad se dobro isplači".

20:54
01:12

Kme, kme, kme ko mi je pokrao FMP? Pokrali ga Volden, Pejdž, Jaramaz, Trifunović, Stefanović, Zagorac, Tomas, Birčević, Mozli, Janković, Mekadu i Veličković kapiten!

00:37

Srećne trojke Bilija protiv Mege svima koji večeras slave.

12:35

Srecan kradja i otimacina zuckove levice svima koji slave ljepi.

00:44

Lazi sebe,ne zanima mene to,pogledaj ko je aktuelni sampion aba lige i domace,cao zdravo

21:27

Srećna krađa i otimačina 17M € od države Srbije svima koji slave.

00:33

Tvrd ali dobar derbi. Ocajno sutersko vece za oba tima, nazalost. Mnogo promasenih otvorenih suteva i slobodnih bacanja. S obzirom da je jedan od retkih derbija i finala kupa gde sudije nisu bile u fokusu toliko kao sto su u 90% derbija ovo je super proslo. Uglavnom zal za oba tima sto nije reseno pre ili drugacije i pokidani zivci i jednih i drugih.

00:32

Na turniru sa čak 3 FMP-a logično je da junak KRK bude jedan Panter ahahahahahahahahaha

BojanMC
00:32

Nemam sta da zamerim igračima Crvene Zvezde, protiv onakve sudijske odluke 8s pre kraja nema pomoći.

Urossi
01:21

A jesi li zamerio sudijama cetiri koraka Berona prosle godine?😂😂

kosingas
01:41

Šakota vam je izgubio utakmicu.Čemu time out na 8s do kraja?Da ste izveli loptu ispod svog koša pobedili bi,ovako na vašu žalost niste.Faul Pantera je postojao koji rvačkim zahvatom ruši Pejdža.

00:31

Dokle ce bre da nas pljckaju i kradu u nasoj Srbiji.

Calcio Nostalgija
00:56

Brzo si zaboravio korake u zadnjem finalu prvenstva

Alexander Stonsky
00:58

Dokle bre, pokradoše ovaj jadan narod, ne može da se živi od ovog terora, alo bre !1

Džonson Don
00:31

Legenda kaže da onaj lik i dalje duva u pištaljku...

Deki.Stankovic.5
01:10

Au brate ludaka,celu utakmicu,bilo je tako i prosle godine,samo ne znam dal je isti psihopata i sada :D

00:30

Džaba vam novci i sudije drage volje, moji sinovci Partizan igra bolje - Šampioni!

Mario21
02:28
21:42

Na svaki Partizanov pokušaj da se odlepi na više od 4-5 razlike stizao je odgovor sudija koje su tokom 35 minuta držale u egalu FMP, a onda mu i donele 6 razlike. Mogu da se setim odmah nekoliko grešaka: nije sviran faul Pejdžu na ulazu, Birčevića udaraju po rukama dvojica, a oni sviraju mrtvu loptu, Panter na šutu za 3p pruža nogu i udara igrača Partizana i dobija 3 slobodna bacanja, dosuđen faul Zagorcu koji je 2m od protivnika, 2. ili 3. lična Tomasu je izmišljena, Šakota prigovara tokom cele utakmice i ne dobija tehničku, najbolje da im on diktira kako da sude. Bilo je još grešaka na štetu Partizana, ali ne mogu momentalno da ih se setim svih. Na kraju krajeva sudije nisu mogle da poprave faul u napadu Pantera, totalno nepotreban faul Berona nad Pejdžom za dodatno slobodno bacanje, traženje tajm-auta Šakote, Gistove čudne odluke ili bacanje lopte na tablu u poslednjem napadu Brauna, to nisu mogle da poprave čak ni "videvši" faul nad Mozlijem kada je Partizan odbranio napad nekoliko sekundi pre kraja, a lopta bila u rukama Jazarama pa je pametno dosuđen prekršaj nad Mozlijem koji je očekivano promašio bacanja tako da je FMP imao još jedan napad da se izvuče.