Partizan nije mogao, "Panteri" razbili MZT!

• 03. oktobar 2017.

• 19:52

Košarkaši FMP Železnika ostvarili su prvu ovosezonsku pobedu u ABA ligi, pošto su u prvoj utakmici 2. kola ubedljivo savladali MZT iz Skoplja.

Partizan nije mogao,
Poraz koji su košarkaši FMP Železnika doživeli u Zagrebu od Cedevite na startu regionalnog šampionata nije pokolebao izabranike Vladimira Jovanovića.

"Panteri" su se danas prikazali u dobrom svetlu i sa ubedljivih 100:72 (25:26, 26:18, 19:17, 30:11) savladali MZT iz Skoplja na domaćem terenu.

Gosti iz Skoplja parirali su rivalu samo u prvoj četvrtini, a onda je FMP prebacio u viši stepen prenosa i rutinirao jednu od najslabijih ekipa u ABA ligi koja je na startu bila bolja od Partizana.

Vlada Jovanović je iskoristio priliku da podeli minutažu na igrače koji su se našli u protokolu, a čak petorica su ostvarila dvocifren učinak.

Najefikasniji pojedinac u pobedničkom timu bio je Aleksandar Bursać sa 17 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a sjajne partije prikazali su još Nemanja Nenadić (16 pts, 5 sk), Aleksa Radanov (15 pts, 7 sk, 3 as), Majkl Odžo (14 pts, 6 sk), Marko Radovanović (11 pts, 3 sk) i Filip Čović (9 pts, 3 sk, 12 as).

U sledećem kolu ekipa FMP-a gostuje Partizanu, dok MZT dočekuje Zadar.