Partizan neumoljiv i u Vršcu

• 28. mart 2012.

• 19:41

Aktuelni šampion zabeležio novu pobedu u Superligi Srbije. Vrščani u svom ''Milenijumu'' održavali kakvu-takvu neizvesnost samo u prvom poluvremenu, crno-beli se u nastavku rezultatski ''odlepili'' i deklasirali domaći tim.

Košarkaši Partizana ubedljivo su večeras u Vršcu savladali podmlađenu ekipu Hemofarma rezultatom 95:70 (29:23, 13:16, 23:14, 30:17).

Crno-belima je ovo drugi trijumf u Superligi Srbije posle premijernog trijumfa protiv Mega Vizure.

Domaći tim je u prve dve četvrtine uspevao da drži priključak i pored konstantnog vođstva Partizana, ali je u nastavku kvalitet gostiju potpuno došao do izražaja za ubedljiv trijumf protiv renovirane ekipe Vrščana.

Beograđane su do trijumfa predvodili raspoloženi Raduljica sa 19 i Vladimir Lučić sa 17. Milan Mačvan je upisao 16, a plejmejker Džejms 12 poena.

Na drugoj strani, povratnik u redove Hemofarma, Bojan Bakić bio je najefikasniji sa 16 poena, dok su Jeremić i Lalović upisali po 11.

Večeras se igraju još dve utakmice drugog kola Superlige. Radnički je u kragujevcu dočekao BKK Radnički, a od 20 časova igraju Zvezda i Vojvodina.