Partizan nedovoljno dobar i sa novim plejom, poraz na startu Top 16 Evrokupa

sreda 02.01.2019.
19:48

Neizvesno je bilo do pred sam kraj, nažalost crno-beli nisu imali snage za preokret.

BETAPHOTO/ABA liga/Petrol Olimpija/Ales Fevzer/DS

U meču prvog kola Grupe E Top 16 faze Evrokupa, košarkaši Partizana poraženi su večeras u ''Simens Areni'' u Viljnusu od domaćeg Ritasa rezultatom 80-74.

U ovoj grupi će se takmičiti još Alba i Monako, čiji duel u Berlinu je na programu sutra od 18:30h.

Loše je Partizan započeo utakmicu, dozvolio je rivalu da vrlo brzo stekne deset poena prednosti (15:5), pa je u nastavku bio u situaciji da uglavnom juri rezultat.

Crno-beli su serijom 8:0 uspeli da uhvate priključak, prišli su na 15:13, ali čim su posustali, Ritas je ponovo uspeo da se odlepi na ''plus 10'' - 28:18.

Preko Zagorca i Pejdža, crno-beli smanjuju na 28:23, što je bio uvod u odličan start druge četvrtine, u kojoj je Partizan uspeo i da povede, kada je Pejdž poveo sa 33:31.

Ali, Parahuski i nama dobro poznati ''Di Džej'' Sili kreiraju novu seriju domaćih od 7:0, pa se Partizan ekspresno vratio u rezultatski minus - 38:33.

Ubedljivo najviše problema crno-belima tokom prvih 20 minuta pravio je veoma raspoloženi Dominik Saton koji je u tom periodu upisao čak 17 poena, bez promašaja iz igre (4/4 za dva, 2/2 za tri poena). Najviše zahvaljujući njemu Ritas je na poluvreme otišao sa prednošću od šest poena razlike - 48:42.

Saton je tokom većeg dela drugog poluvremena uspešno neutralisan, ali je domaći tim i dalje održavao blagu prednost, najčešće do šest poena razlike.

Partizan je sredinom treće četvrtine poenima Zagorca još jednom uspeo nakratko da povede sa 56:54, ali odmah zatim sledi trojka Girdziunasa i domaći su vratili prednost.

Na ponovni priključak Partizana čekalo se do nekih tri i po minuta do kraja meča, kada je Lendejl smanjio na 72:70.

Saton se potom probudio, pogodivši za 74:70, a na dva minuta do kraja, Zagorac uzvraća za 74:72.

Nešto kasnije, na minut i po pre kraja, Lendejl još jednom vraća Partizan u igru, smanjivši na 76:74, ali nažalost, više od toga ekipa Andree Trinkijerija večeras više nije mogla.

Parakuski i Butkevičijus svojim poenima rešavaju pitanje pobednika, a Partizan će novu šansu za svoj prvi trijumf u Top 16 Evrokupa imati 9. januara protiv Albe u Beogradu.

Dominik Saton se na kraju zaustavio na 21 postignutom poenu, uz po pet skokova i ukradenih lopti, a uz njega najbolji u ekipi Ritasa bio je Parahuski sa 14 poena, sedam skokova.

U Partizanu najbolji Rade Zagorac sa 17 poena i osam skokova, Džok Lendejl 15 poena i devet skokova, a Vanja Marinković se zaustavio na 13 postignutih poena.