Partizan ispustio +7, bolja odbrana ključ za uspeh u Valensiji (TVITOVI)

sreda 17.10.2018.
21:30

Dobro poluvreme beogradskih crno-belih u Valensiji. Nešto bolja odbrana mogla bi da ih stavi u poziciju da dobiju večerašnju utakmicu.

Beta/ABA liga/Mornar

Košarkaši Partizana odradili su još jedno dobro poluvreme na startu nove sezone. Nakon dvadeset minuta igre u Valensiji crno-beli imaju tri poena zaostatka (43:40) iako su u jednom momentu imali +7.

Crno-beli su predvođeni Markusom Pejdžom (9 pts, 2 as) i Vanjom Marinkovićem (8 pts, 3 as) držali prednost tokom većeg dela poluvremena, ali je Valensija pre odlaska na odmor okrenula situaciju u svoju korist.

Tokom prve četvrtine Partizan je imao 70% ubačenih šuteva za dva poena, ali su ti procenti opali u drugoj deonici, a problematičan je bio i šut za tri poena (2/10).

Odbranu bi u nastavku trebalo odigrati nešto bolje, mada treba priznati da u nekim situacijama crno-beli nisu imali sreće jer su već "osvojene lopte" završavale u rukama protivničkih igrača.

Kod domaćih je najbolju rolu u prvom delu imao Majk Tobi (11 pts, 4 sk).