utorak 17.09.2019.
10:18

Od dolaska u Partizan je već uspeo da taj svoj skor dodatno poboljša.

Sportske.net/Pavle Knežević

Košarkaši Partizana u sve boljoj atmosferi dočekuju start nove sezone, čiji će uvod biti borba za trofej Superkupa ABA lige od 26. do 29. septembra u Zagrebu.

Crno-beli su proteklog vikenda osvojili turnir u Klužu, gde su savladali silno pojačani Mornar, a onda i evroligašku ekipu Fenerbahčea u finalu (69:64).

Prethodno su tokom aktuelnih priprema crno-beli savladali još jednog evroligaša, izraelski Makabi, pa je posle trijumfa nad Fenerom, novi košarkaš Partizana Rašon Tomas osetio potrebu da se pohvali svojim dosadašnjim skorom u karijeri protiv ekipa iz najjačeg evropskog takmičenja.

''8-2 do sada u mojoj karijeri protiv ekipa iz Evrolige'', napisao je Tomas na Tviteru, a onda se ispravio:

''U stvari, 9-2, zaboravio sam Makabi''.

Sa crno-belima će se ove sezone takmičiti u Evrokupu, ali će u ABA ligi i domaćim takmičenjima imati priliku da u više navrata odmeri snage sa Crvenom zvezdom, koja se osvajanjem titule na Jadranu vratila u evropsko elitno društvo posle jednogodišnje pauze.

Možda već krajem ovog meseca, tokom pomenutog Superkupa.