nedelja 04.03.2018.
19:32

Panatinaikos je nastavio da niže pobede u grčkom šampionatu.

Epa/Panagiotis Moschandreou

Iako ranjeni prvim ovosezonskim poraza od najvećeg rivala Olimpijakosa u Evroligi, 'zeleni' su uspeli da sačuvaju oreol nepobedivosti u domaćem šampionatu na gostovanju u Patri.

Puleni Ćabija Paskvala su upisali 16 pobedu iz isto toliko utakmica savladavši Prometeja sa 108:91.

PAO je rešio u svoju korist sve četiri četvrtine, iz minuta u minut povećavao prednost, odlično šutirao trojke (16/25), pa se pobeda grčkog šampiona nijednog trenutka nije dovodila u pitanje.

Denmon je bio najefkasniji kod 'detelinara' sa 25 poena, ubacio je sedam trojki iz osam pokušaja. Pratili su ga Tanasis Adetokunbo sa 17, Papas sa 14, Auguste sa 13 i "perfektni" Keni Gabrijel sa 12 poena (2/2 za dva, 2/2 za tri, 2/2 penali).

U taboru Prometeja se izdvojio 'kvartet' - Hol (18 pts), Gikas (16p), Salustos (14p) i Lipovij (14p).