PAO odbranio titulu!

nedelja 17.06.2018.
20:37

Atinski "Zeleni" odbranili su titulu šampiona Grčke trijumfom nad Olimpijakosom u majstorici finalne serije plej-ofa.

Epa/Panagiotis Moschandreou

Grčka je večeras dobila novog starog šampiona, pošto je Panatinaikos pobedom na Olimpijakosom u petom meču finalne serije odbranio titulu.

PAO je u majstorici slavio rezultatom 84:70 (14:15, 17:20, 29:15, 24:20) i sa 3:2 u seriji savladao Olimpijakos u borbi za titulu.

Peti meč odlučen je u trećem kvartalu, odnosno u drugom poluvremenu koje je domaćin odigrao na fantastičan način i dobio ga rezultatom 53:35.

Atinske "Zelene" do titule su vodili Majk Džejms (18 pts, 3 as) i Nikos Papas (13 pts, 2 sk), dok je na drugoj strani najefikasniji bio Džejms Meklin sa 16 poena i 7 skokova.

Nikola Milutinov proveo je samo tri minuta na parketu i za to vreme stigao je da upiše dva skoka.

Ovo je za Panatinaikos bila 36. titula u bogatoj istoriji, što znači da "Zeleni" sada imaju više titula od Olimpijakosa (12), Arisa (10) i AEK-a (8) zajedno.