PAO nastavio teror u Grčkoj

Autor: Boban Filipović
sreda 23.12.2015.
20:43

Ekipa Saše Đorđevića vezala je 11. pobedu na isto toliko utakmica u domaćem šampionatu.

paobc.gr/V.Stolis

Snagu Panatinaikosa danas je na svojoj koži osetila Kavala, koja je iz prestonice ispraćena ubedljivim porazom od čak 34 poena razlike.

'Zeleni' su rutinski slavili rezultatom 88:54, upisali 11. trijumf u nizu i dodatno se učvrstili na liderskoj poziciji na tabeli grčkog šampionata.

Đorđevićevi puleni su napravili dvoicfrenu prednost već u prvom kvartalu, prilikom odlaska na odmor bilo je +18, a u trećoj četvrtini usledila je klasična demonstracija sile, ovaj period PAO je dobio sa čak 28:10. U poslednjoj deonici Atinjani su spustili gas, pa iz tog razloga pobeda nije bila još ubedljivija.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Papajanis sa 15 poena, Feldin je postigao jedan manje, dok je oporavljeni Nikos Papas ubcio 13.

Miroslav Raduljica je imao učinak od 8 poena, 4 skoka i 2 asistencije za osam minuta provedenih na parketu, Ognjen Kuzmić je igrao dva minuta manje, nije se upisao u strelce, uhvatio je tri lopte pod svojim košem.

Podsećamo da će Panatinaikos biti rival Crvene zvezde Telekom u top 16 fazi Evrolige.