četvrtak 10.11.2016.
22:17

Kakvo veče za Krisa Singltona!

Screenshot: You Tube

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su na svom parketu 83:75 (18:12, 17:16, 17:15, 15:24, 16:8) u šestom kolu Evrolige.

PAO je tokom čitavog meča održavao i povećavao svoju prednost, ali se na kraju ušlo u neizvesnu i neverovatno uzbudljivu završnicu, a potom i u produžetke. Ipak, nakon dodatnih pet minuta, PAO je došao do četvrte pobede.

Makabi je u četvrtu četvrtinu ušao sa zaostatkom od 10 poena, ali je tada usledila serija gostiju za potpuni preokret. Makabi je poslednju deonicu dobio sa 24:15, imao je napad za pobedu, ali nije uspeo da preokrene rezultat.

Do poslednje četvrtine, delovalo je da će PAO lako doći do svoje četvrte pobede, ali je tada došlo do potpunog pada u igri domaćih.

PAO je u završnici čak punih pet minuta bio bez datog poena, Makabi je serijom od 15:0 poveo sa 67:64.

Tu seriju prekinuo je Singlton 45 sekundi pre kraja sa linije bacanja, ali je drugo promašio.

U poslednjem minutu, Makabi je propustio svoj napad, a PAO je 17. sekundi pre kraja uspeo poenima Gista iz odbojke da izjednači na 67:67.

U produžetku, zablistao je apsolutni heroj domaćih Singlton koji je ubacio trojku, a potom bio precizan i sa linije bacanja. Nikols je tri minuta pre kraja novom trojkom odveo PAO na plus osam, a to je ovaj put bila nedostižna prednost za Makabi.

Na kraju je PAO dobio produžetak sa 16:8 i zasluženo došao do četvrte pobede, dok je Makabiju ovo bio četvrti poraz.

U taboru Panatinaikosa daleko najbolji od svih bio je Singlton sa 26 poena, uz 4/5 za dva poena, i 3/4 za tri, a pratili su ga Kalates sa 13 i Gist sa 12 poena.

U ekipi Makabija Gaudlok je ubacio 14, Vims 14, Smit 11, a Majk Cirbes 10 poena.