PAO na dva kola do kraja ne zna za poraz, Olimpijakos i dalje četiri koraka iza aktuelnih šampiona

subota 05.05.2018.
23:51

U okviru 24. kola grčkog košarkaškog šampionata, pobede su upisali i PAO i Oli.

paobc.gr
paobc.gr

Panatinaikos je gostovao ekipi Koroviosa, a aktuelni prvak slavio je sa ubedljivih 49-86.

Prednost favorizovanog rivala je rasla iz minuta u minut, u drugom poluvremenu je domaćin postigao svega 16 poena, pa su "Zeleni" na kraju ubedljivo slavili.

Pobednički sastav je predvodio Dinos Mitoglu sa 12 poena, Zek Ogasti je dodao jedan poen manje. Po devet poena dodali su Lodžeski, Singlton i Lekavičijus.

Olimpijakos je takođe ubedljivo slavio, savladali su u dvorani "Mira i prijateljstva" PAOK rezultatom 96-77.

Držali su izabranici Janisa Sferopulosa stvari u svojim rukama gotovo tokom svih 40 minuta, prednost "crveno-belih" je rasla iz četvrtine u četvrtinu, te je na kraju upisana i 20. pobeda u sezoni za ekipu iz Pireja.

Sjajan Papapetru sa 21 poenom i pet skokova, po 13 su dodali Strelnijeks i Brajan Roberts, dok je 12 poena upisao Papanikolau. Dvocifren sa 10 poena i Kajl Vilčer.

PAO nije doživeo nijedan poraz u grčkom šampionatu ove sezone, dok je Olimpijakos drugi sa skorom 20-4.