Panionios slavio pred duel sa Radničkim, Duvnjak odličan

• 13. oktobar 2013.

• 21:15

Rival kragujevačkom Radničkom u prvom kolu Evrokupa napravio dobru uvertiru za taj duel, pobedom na startu šampionata Grčke.

Košarkaši Panioniosa startovali su pobedom nad Panelefsinijakosom sa 74:72 u šampionatu Grčke, a jedan od najboljih u tom trijumfu bio je Uroš Duvnjak.

Tokom cele utakmice dva tima su vodila veliku borbu, Panelefsinijakos je imao inicijativu u prvom poluvremenu, ali su gosti to nadoknadili u drugom.

U poslednji minut Panionios je ušao sa prednošću od šest poena, domaćin je pokušao da se vrati, ali su Duvnjak i saigrači bili bolje koncentrisani u finišu duela.

Mekolum je bio najbolji u timu Panioniosa, sa 23 poena i pet skokova, dok je Duvnjak na parketu proveo 38 minuta i za to vreme upisao 17 poena i tri skoka.

U domaćem timu, Nikolu je postigao 14 poena, dva više od Fajea.

Ekipa Uroša Duvnjaka u sredu dočekuje kragujevački Radnički u okviru Evrokupa, dok će narednog vikenda u grčkom šampionatu igrati protiv Trikale.