• Autor: Vladimir Nestorović

• 26. april 2014.

• 23:13

• Izvor: Sportske.net, kss.rs

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je treće mesto na turniru 'Albert Švajcer', koji se tradicionalno igra u Manhajmu, pošto je u meču za bronzu bila bolja od Turske sa 76:70.

Prestižni turnir 'Albert Švajcer' igra se svake druge godine u nemačkom gradu Manhajmu, a u pitanju je nezvanično svetsko prvenstvo za igrače mlađe od 18 godina.

Posle poraza u polufinalu od selekcije SAD, Srbija je uspela da savlada veoma kvalitetnu reprezentaciju Turske sa 70:76 (22:19, 6:15, 17:21, 25:21), najviše zahvaljujući sjajnoj igri u drugoj i trećoj deonici.

Najzapaženiji igrač u našoj reprezentaciji bio je Stefan Lazarević sa 20 poena, Ostojić je ubacio 16, Peno 13, Starinčević 12, a Pavlović 10 poena.

"Iako nismo igrali u finalu, uvek je poslednji dan turnira lepo završiti pobedom. Momci zaslužuju sve čestitke, jer su posle velike borbe sa selekcijom SAD, smogli snage da savladaju odličan turski tim i dođu do bronzane medalje."

"Bila je ovo velika škola za naše reprezentativce, ali svi ćemo imati koristi samo ako izvučemo pouke, koje će nam koristiti za predstojeće prvenstvo Evrope što je naš primarni cilj u ovoj godini."
- objasnio je selektor ove selekcije Aleksandar Bućan.

Stefan Lazarević
je izabran i u idealnu petorku turnira, a u njoj su se pored njega našli i Itan Hep (SAD), Frederiko Musini (Italija), Ludvig Hakanson (Švedska) i Akif Gulen (Turska).

Na ovom turniru su u prošlosti učestvovale neke od najvećih zvezda svetske košarke, među kojima su Medžik Džonson, Vins Karter, Dirk Novicki, Toni Parker, Kevin Garnet, Po Gasol, Toni Kukoč, Dražen Petrović i Arvidas Sabonis, a od naših igrača na ovom turniru su između ostalih učestvovali Igor Rakočević, Miroslav Raduljica i Milan Mačvan.