subota 13.01.2018.
23:57

Nova pobeda!

Beta/AP Photo/Mark J. Terrill

Košarkaši LA Klipersa pobedili su Sakramento rezultatom 126:105 (30:17, 34:28, 27:23, 35:37).

U pobedničkom timu Miloš Teodosić je za 23 minuta, ubacio 11 poena, uz jedan skok i pet asistencija,

U taboru Kingsa, Bogdan Bogdanović je za 25 minuta ubacio 13 poena, uz pet asistencija i dva skoka.

U domaćoj ekipi najefikasniji bio je Lu Vilijams sa 26 poena a Vili Rid je upisao dabl-dabl sa 14 poena i 13 skokova.

Kod gostujuće ekipe iz Sakramenta najbolji je bio Vili Koli Stajn sa 23 poena, uz 13 skokova, a dabl-dabl učinak imao je i Dearon Foks sa 17 poena i 10 asistencija.

Jako loši Kingsi su nastavili gde su stali u prethodnim mečevima, počeli su veoma loše, Teo, Grifin i Vilijams su punili njihov koš iz napada u napad, očas posla je na semaforu pisalo 30:15.

Pogodio je Teo oba šuta u prvoj četvrtini, dok se Bogdan baš mučio, imao izgubljenu loptu, par loših reakcija u odbrani i jedan promašen šut.

Ipak, srpski reprezentativac iz Sakramenta se budi u drugoj deonici, postaje i najefikasniji u redovima svoje ekipe, pogodio je četiri uzastopna šuta i imao devet poena na svom kontu pre odlaska na odmor.

Sakramento je počeo nešto bolje da igra baš kada i Bogdanović, ali onda kreće nova serija Klipersa u kojoj učestvuje i Teodosić svojim asistencijama i poenima, završio je sa 8 poena prvo poluvreme.

Naši košarkaši su veoma brzo ušli u probleme sa faulovima, Teo je početkom treće deonice imao 4, Bogdan 3 još iz prvog poluvremena, pa su manje igrali do kraja utakmice.

LA Klipersi su do kraja meča uspeli da povećaju prednost, ponovo su bili bolji od Kingsa i nastavili pobedonosnu seriju.

Klipersi su  razmaku od 24 sata drugi put u nizu pobedili Kingse, Teo je opet slavio protiv Bogdana, a u narednom kolu LA Klipersi igraju sa Hjustonom, a Sakramento protiv Oklahome