• Autor: Boris Jovanović

• 26. februar 2014.

• 08:58

Najbolji beli košarkaš na svetu ponovo vukao tim na leđima do pobede u Arizoni. Indijana oduvala Lejkerse, sjajni Vučević nije bio dovoljan da Orlando ne ispiše crnu stranicu istorije...

Neverovatni Kevin Lov je ponovo inspirisao Minesotu, samo asistencija mu je falila do novog tripl dabla, u Arizoni je uz 33 poena, imao 13 skokova i 9 dodavanja. Da u NBA ligi stvari nisu nikad onakve kakvim izgledaju, pokazao je duel Sansa i Timbervulvsa. Minesota je poznata kao tim koji gubi tesne utakmice u finišu, Feniks kao ekipa koja stalno okreće rezultat u drugom poluvremenu.

Međutim, dogodilo se neočekivano, gosti su dobili u Arizoni nakon sjajnog poslednjeg perioda koji je završio 35:20 za "Vukove". Oni su i dalje bez Pekovića i Martina, pa je pobeda utoliko vrednija.

Kod Feniksa Dragić 16 poena i 3 asistencije.

Tri četvrtine su bile potrebne Džejmsu Hardenu da utrpa Kingsima 43 poena, Hjuston je odneo pobedu iz Kalifornije. Prednost gostiju je već bila +25 u prvoj četvrtini, kasnije je rasla, Kazins je teško podneo poraz, svađao se sa sudijama čitav meč, pa je na kraju isključen.

U odsustvu LaMarkusa Oldridža, Demijen Lilard je preuzeo odgovornost, noćas je Denveru ubacio 31 poen, Portland je igrao dobru odbranu, na ruku im je išlo i loše šutersko veče Nagetsa koji su promašili i devet bacanja. Uspeli su ipak sa -18 da se spuste na jedan posed, ali je pobeda pripala gostima iz Oregona.

Vodeći tim Istoka je oduvao Lejkerse, u noći da je debitova Ajvan Tarner, Pejsersi su lako izašli na kraj sa slabim gostima. Pol Džordž je ubacio 20 poena, još petorica saigrača bila su dvocifrena, među njima i Tarner, pojačanje iz Filadelfije.

U penal završnici ruka Kirka Hinriha nije drhtala. Bek Čikaga je ubacio svih šest slobodnih bacanja pa su Bulsi odneli pobedu iz Džordžije. Danlivi je ubacio 22 poena, Noa 20, Buzer 17 za goste, kod Houksa Tigo 26, ali je prodao par ključnih lopti u finišu kada se rešavalo.

Toronto odlično gura, dobili su u Ohaju, DeRozan je potvrdio svoj Ol-Star status, 16 od 33 poena je ubacio u poslednjoj četvrtini, pa su Reptorsi protiv Klivlenda dobili šesti put u sedam mečeva.

Nikola Vučević je ubacio 19 poena i imao 14 skokova u novom porazu Orlanda, 16. u nizu na strani. Izgubili su u Vašingtonu i izjednačili crni rekord franšize iz 2006. godine. Što se Vašingtona tiče, sada su iznad 50%, nalaze se na petom mestu Istoka, smeši im se doigravanje. Bili su bez Nenea, stvar je u poslednjoj četvrtini kada je Orlando prišao rešio trojkama Trevor Ariza. Nekadašnji šampion iz Lejkersa je noćas ubacio pet trojki iz isto toliko pokušaja.