Olimpijakos ubedljiv, Milutinov briljirao

Autor: Boban Filipović
nedelja 15.10.2017.
20:13

Odlična rola našeg centra, bio igrač utakmice u kojoj je njegov tim deklasirao Kimis.

euroleague.net

Oli je demonstrirao silu kao gost na Eubeji u drugom kolu grčkog šampionata.

Sfaropulosovi puleni su deklasirali Kimis sa ubedljivih 85:56.

Već u provj četvrtini crveno-beli su stekli dvocifrenu prednost, na poluvremenu je bilo 20 razlike, u nastavku je posao rutinski priveden kraju.

Holis Tomson je bio najefikasniji u redovima Olimpijakosa sa 18 poena, ali je igrač utakmice bio Nikola Milutinov.  Jedan od najperspektivnijih centara Evrope je za nešto manje od 20 minuta u igri imao učinak od 14 poena, 4 skoka i 2 blokade i najveći indeks korisnosti od svih aktera meča (21).

Pirejci su tako došli do prvog prvenstvenog trijumfa u sezoni, pošto su u prvom kolu poraženi u velikom derbiju od Panatinaikosa pred svojim navijačima.

PAO je u drugom kolu ugostio solunski PAOK u Atini i rutisnki slavio rezultatom 89:74.