Olimpijakos prejak, Budućnost se držala samo jedno poluvreme

22:08

Ekipa Aleksandra Džikića je bila ravnopravan rival samo u prvom delu meča.

Sportske.net/Filip Mitrović

Šesta pobeda Olimpijakosa u Evroligi i osmi poraz Budućnosti u ovom takmičenju.

Ekipa iz Pireja je odigrala fantastičnu treću četvrtinu kada je rešila pitanje pobednika, a na kraju je bilo 92:70.

Podgoričani su bili ravnopravan protivnik u prvom delu igre, u par navrata su imali i prednost (10:13 i 25:26), ali su domaći serijom od 9:0 u drugoj deonici preuzeli prednost i nisu je ispuštali do samog kraja.

Na poluvremenu su imali domaći +7, već nakon par minuta igre u trećoj četvrtini +20, a u poslednju deonicu ušli su sa +25 i već je tada sve bilo rešeno.

Vasilis Spanulis je imao 17 poena, Zeh Ledej najbolji sa 28 poena za 21 minut, imao je i 8 skokova za indeks 42! Milutinov solidan, 10 poena i 7 skokova.

Kod gostiju Erl Klark 15 poena, Nemanja Gordić 14, Edvin Džekson 12.

Problem za Budućnost bi mogla da predstavlja i povreda Alena Omića koji je zbog nezgodnog pada morao da napusti meč.