Olimpijakos - Real Madrid

Parovi četvrtfinala su ukoliko Real savlada Bamberg:

Olimpijakos - Žalgiris
 PAO - Real Madrid

Utakmica je bila veoma neizvesna, Olimpijakos je vodio i sa 15 poena razlike u prvoj četvrtini, imali su +16 u trećoj, a onda sjajna serija ekipe Šarunasa Jasikevičijusa.

Od 59:43 gosti stižu do 59:58 početkom poslednje deonice, odigrali odlično poslednju četvrtinu i imali su na ulasku u poslednji minut 4 poena prednosti nakon poena Milaknisa. Ipak, Milutinov i Viltdžer uspeli da izjednače i da uvedu meč u produžetak.

Tamo je bilo veoma tvrdo, poveli su gosti sa 84:80, Olimpijakos nije dao koš sve do 1:18 do kraja, a onda su vezali pet uzastopno i poveli sa 85:84.

Ipak, Jankunas poenima pet sekundi pre kraja donosi pobedu gostima, Spanulis je na kraju promašio trojku za pobedu.

Spanulis sa 16 i Milutinov sa 15 su bili najbolji u dresu Olimpijakosa, srpski centar je dodao i 9 skokova i 2 blokade. Kod Žalgirisa Dejvis 18, Jankunas 15, a Vasa Micić 5 poena.