Olimpijakos ipak brani titulu

• Autor: Filip Mitrović

• 26. april 2013.

• 22:51

Aktuelni šampion Evrope braniće titulu ove godine na F4 Evrolige, pošto su u majstorici u Pireju savladali Anadolu Efes 82:72, u pobedama 3:2!

U odlučujućem, petom duelu 1/4 finala Evrolige, Olimpijakos je iskoristio prednost domaćeg terena i slavio protiv Anadolu Efesa rezultatom 82:72 (21:23, 12:18, 21:14, 28:17).

Stvari su loše krenule po Olimpijakos, turska ekipa je u drugoj četvrtini imala dvcifrenu prednost, u tom periodu sjajno je igrao Džordan Farmar.

Na poluvremenu Efes ima osam poena viška, ali u trećoj četvrtini grčki tim uspeva to u potpunosti da anulira u i poslednju deonicu uđe samo sa jednim poenom zaostaka.

U poslednjoj četvrtini, ekipa Olimpijakosa pokazuje svoje šampionsko lice i dobija ovaj deo igre sa ubedljivih 28:17.

Domaćine je predvodio sjajni Vasilis Spanuslis sa 19 poena, odličnu podršku imao je u junaku prošlogodišnjeg finala Evrolige, Jorgosu Printezisu, koji se probudio u finišu kada je trebalo protivniku da se zada konačan udarac, i meč završio sa 15 poena i sedam skokova.

Kod gostiju najefiksanij Lukas sa 14 poena, Duško Savanović je dodao 12, a Farmar ostao na 11 iz prvog poluvremena.

Olimpijakos u polufinalu ide na CSKA, drugi par je 'El klasiko' između Reala i Barselone.  Fajnal four se igra u Londonu od 10. do 12. maja.