Olimpija slavila posle katastrofalnog drugog poluvremena Partizana!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 18. novembar 2017.

• 20:41

Jako loše izdanje ekipe Partizana u drugom poluvremenu ih je koštalo pobede.

Promenljiva igra Partizana i u ovom meču rezultirala je, novim porazom i to protiv Olimpije u okviru 9. kola ABA lige - 77:78 (20:9, 25:26, 13:26 i 19:17).

Crno-beli su odlično otvorili ovaj meč, Vilijam-Gos i Andrić su trojkama doneli veliku prednost, a nakon nove trojke koju je postigao Marinković Partizan dolazi od 14:4.

Odlična odbrana je krasila crno-bele u prvoj deonici, Veličković i Marinković su briljirali, pa je Partizan na mali odmor otišao uz prednost 20:9.

Hrovat, Badžim i Špan su kao od šale vratili Olimpiju u igru sa tri trojke, a nakon nove trojke Hrovata bilo je 26:25 u korist Partizana.

Prednost domaćih je bila od 3-7 poena prednosti do kraja četvrtine, ali je trojkom Marinkovića u poslednjoj sekundi završena ova četvrtina uz velikih +10 za Partizan!

Upravo je Marinković sa 10 poena bio najefikasniji u Partizanu nakon prvih dvadeset minuta, ali je onda usledio neshvatljiv pad u igri.

Olimpija je treću deonicu dobila sa 26:13, povela sa tri poena prednosti pred ulazak u poslednjih deset minuta ovog meča.

Vodila je Olimpija prvu polovinu poslednje deonice, a rezultat 65:66 za goste je bio na snazi čitava tri minuta, sve dok Patrik Miler nije pogodio slobodno bacanje, a nakon toga i Vilijam Gos za dva poena i prednost Partizana nakon dužeg vremena.

Onda je Oliver zadavao mnogo muka Partizanu, pogodio je dve trojke, u poslednja dva minuta se ušlo uz prednost gostiju od 71:74.

Ipak, Partizan se konsolidovao, na ulasku u poslednji minut su imali +1 nakon četiri vezana poena preko Strahinje Gavrilovića i Vilijama Gosa. Sa druge strane Lorbek pogađa dva slobodna bacanja, Partizan je imao zadnji napad za pobedu, ali ga nije iskoristio Novica Veličković.

Gavrilović je bio najbolji u Partizanu sa 17 postignutih poena, imao je i 11 skokova. Marinković je dodao 14 poena uz 7 skokova, a Vilijam Gos 16 poena. Na drugoj strani Špan 20 poena, Oliver je imao 16 poena, 6 skokova i 6 asistencija.

Partizan je sada na 4. mestu sa 5 pobeda i 4 poraza, Olimpija je zabeležila 4. pobedu.