• Autor: Boris Jovanović

• 25. februar 2013.

• 07:47

Čikago se loše proveo protiv Tandera, San Antonio pobeđuje i bez Parkera, mnogo preokreta na Floridi, Lebron nastavio da teroriše svoj Klivlend. Peković dobar, Voriorsi odneli pobedu iz Minesote.

Čikago je u loše vreme stigao u Oklahomu. Tander posle nekoliko loših partija, pre svega u odbrani nije imao milosti, spustili su Bulse na 29% šuta i potpuno ih razoružali.

Gosti nemoćni, sećanja na prošlu sezonu kada su na istom mestu šutirali 33% su još živa. Sada su bili slabiji, sredinom treće četvrtine promašili su 44 od 55 šuteva, da su nastavili tim tempom bila bi to najgora šuterska predstava u istoriji.

Na kraju su nekako dobacili do 72 poena. Kod OKlahome Vestbruk 23, Ibaka i Durant su napravili dabl-dablove, inače Oklahoma je u prethodna četiri meča u proseku dozvolila rivalima oko 113 poena, sada 40 manje, pa je to najbolji podatak koliko su dobro odigrali odbranu.

Portland je prekinuo seriju od sedam poraza, iako lakše povređen Ves Metjus je pogodio trojku u finišu i prelomio meč protiv Bostona. Završio je sa 24 poena, kod gostiju odličan Pol Pirs sa 23, uz 7 skokova i 8 asistencija. Pavlović nije dobio šansu protiv bivšeg kluba.

San Antonio je završio iscrpljujuću turneju pobedom protiv Feniksa i to bez Tonija Parkera koji je odmarao povređenu ruku. Ni Manu i Dankan nisu bili posebno raspoloženi, ali snaga igrača iz senke se videla u Arizoni. Leonard i Pati Mils su postigli po 16 poena, pa sa skorom 45-13 Sparsi čvrsto drže lidersku poziciju u ligi. Kod Feniksa Gortat 21 poen, 12 skokova, Dragić je uz 10 poena imao 11 uspešnih dodavanja.

"Grizliji" ne posustaju, "tornjevi" Rendolf i Gasol bili su previše za Netse, Memfis je u Bruklinu stigao do sedme pobede u nizu. Dvojica visokih igrača su kombinovala 30 poena i 21 skok, u reketu su dominirali, a senka na pobedu su par odluka sudija u završnici posebno faul Tonija Alena nad Deronom Vilijamsom koji su videli svi u Bruklinu osim arbitara.

Niksi su prekinuli lošu seriju, nakon četiri poraza uspeli su da slave protiv Siksersa. Melo Entoni nije imao šutersko veče, pogodio je 6 od 18 šuteva, ali je realizovao 16 od 18 bacanja, za 29 poena. Njujork je treći na Istoku, ali čuva prednost na Atlantiku, zahvaljujući porazu komšija sada imaju dve pobede više od Netsa.

Majami je dobio i 11. meč u nizu protiv Kavsa. Šampion je prokockao +22 u drugom poluvremenu, a onda stigao -8 u poslednjih pet minuta. Tako je Lebron pobedio osmi put bivši klub, ubacio je 28 poena, a Klivlend se u finišu uplašio pobede. Doduše, nisu imali ni sreće, na +2 je Majami promašio par šuteva, ali im se lopta vraćala, čak Lebron niej realizovao polaganje, no napad je trajao 40 sekundi. Na kraju je Vejd iz trećeg pokušaja sahranio nade gostiju kod koji je Vejters ubacio 26 poena, Irving 17.

Entoni Dejvis i Erik Gordon su kombinovali 37 poena u pobedi Hornetsa nad Kingsima, za Nju Orleansa ovo je prekid serije od tri poraza.

Golden Stejt je savladao Minesotu, iako su u provoj četvrtini zaostajali 16 poena. Džaret Džek je odlično vodio svoj tim, ubacio pet trojki završio sa 23 poena. Dejvid Li je dodao 22, na kraju tesan trijumf Voriorsa koji su se probudili nakon šest poraza u nizu. Peković 21 poen, 8 skokova.

Kobi Brajant je u prvoj utakmici dana zapušio usta Marku Kjubanu, Lejkersi su odneli pobedu iz Teksasa.