21:00

Reprezenatcija Australije je došla do svog trećeg trijumfa na Igrama u Riju.

fiba.com
fiba.com

Izabranici trenera Andreja Limanisa su najveće iznenađenje dosadašnjeg košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Riju.

Savladali su najpre selekciju Francuske, potom su bili bolji i od naše reprezentacije, a u prošlom kolu su pružili žestok otpor selekciji SAD.

Sada su došli do trećeg trijumfa, kako su nadigrali reprezentaciju Kine.

Neizvenost je u ovom meču trajala do kraja prvog kvartala, koji je završen rezultatom 17:14 u korist Australijanaca.

U drugom delu igre su "Kenguri" dodali gas, te se na poluvreme otišlo sa deset poena prednosti za reprezenatciju Australije, koja je ovom pobedom ostala na drugom mestu grupe A.

Rutinski su odradili i treću četvrtinu, koja je završena rezultatom 21:16, ponovo u korist izabranika Andreja Limanisa.

Kinezi su potpuno pali u poslednjem kvartalu, pa su na kraju Australijanci trijumfovali sa 93:68.

Najbolji u pobedničkoj selekciju su bili Kamerun Birstou sa 17 poena i Brok Motum sa 15 poena, a pratili su ih Dejvid Andersen, Eron Bejns i Rajan Brokof sa po 12 poena.

U reprezentaciji Kine se još jednom istakao Đanlijan Ji, koji je upisao 20 poena.

Limanis je iskorsitio priliku i da odmori neke igrače, kako Bogut nije ni igrao, dok su Mils i Delavedova podelili minute na pozicji pleja.

U ponoć je na programu i utakmica između naše reprezentacije i selekcije Sjedinjenih Država, a OVDE pročitajte šta je trener "Drim tim" imao da kaže o našim reprezentativcima.