• Autor: Vladimir Stojanović

• 29. oktobar 2016.

• 09:09

Entoni Dejvis probao nemoguće, da sam pobedi Voriorse. Rasel Vestbruk nestvarno dobar protiv Sansa, našem Bobiju samo mrvice, ali i ovacije. Kavsi pokazali Torontu ko je gazda Istoka...

Repriza prošlogodišnjeg istočnog finala pripala je Kavsima. Šampion je slavio preko granice u tesnoj utakmici. Kajri Irving je nastavio tamo gde je stao u mečevima za prsten, na 91:91 pogodio je ključnu trojku i utišao Air Kanad Centar.

Kajri je bio najefikasniji kod gostiju sa 26 poena, Lebon je dodao 21, Kevin Lov 18, uz 10 skokova.

Domaćima nije pomogla ni sjajna partija De Rozana, 32 poena, ponovo Lovrija nije služio šut, Valančijunas je ubacio 10 poena i imao čak 17 skokova.

Junak večeri je naravno Rasel Vestbruk. Pokazao je u drugoj utakmici sezone da će ovo biti njegova velika sezona, igrao je 45 minuta, ubacio 51 poen, imao 13 skokova i 10 asistencija. Neverovatne brojke, ovo mu je 50. tripl-dabl u karijeri. Niko nije napravio ništa slično, naime poslednji čovek koji je imao 50 poena u tripl-dablu bio je Karim Abdul Džabar još 1975. godine.

Ras je u neizvesnom meču u produžetku sa četiri poena dotukao Sanse koji su imali šansu za novo izjednačenje, ali je Devin Buker promašio sa sirenom. Kod Feniksa, Ti -Džej Voren je sa 30 poena postavio rekord karijere.
>
Za Bobija Marjanovića mrvice, igrao je manje od tri minuta u pobedi Detroita nad Orlandom, postigao 2 poena. Srbin je uz ovacije navijača dobio šansu u poslednjoj četvrtini kada je sve rešeno, Pistonsi su imali ogromnu prednost.

Andre Dramond je imao uz 12 poena, 20 skokova, na drugoj strani Vučević 14 uhvaćenih lopti, ali uz loš šut. Hezonja je dodao 13 poena, Rudež nije igrao za goste sa Floride.

Golden Stejt je slavio u Nju Orleansu i pored nove čudesne partije Entonija Dejvisa. Sada je ubacio 45 poena, imao 17 skokova, 3 asistencije, po 2 ukradene lopte i blokade. Zaista dve partije "Obrve" za nevericu na startu sezone, ali oba puta nije imao čemu da se raduje na kraju. Kevin Durant je ubacio 30 poena, Tompson 28, Kari 23, serijom u trećoj četvrtini Voriorsi su se odlepili i do kraja nisu dozvolili iznenađenje, najviše što su Pelikansi uspeli da se spuste, bilo je -6.

Juta je stigla do prve pobede, Rudi Gober je delio lekcije u reketu, uz 13 poena i 13 skokova, imao je 4 blokade. Mlađariju Lejkersa je predvodio Deng sa 12 poena i isto toliko skokova, D'Anđelo Rasel se ispromašivao, gosti sa Pacifika su loše šutirali, ni Juta se nije proslavila, ali je pridošlica iz Indijane Džordž Hil bio odličan sa 23 poena. Džez je ponovo imao Derika Fejvorsa koji se vatio nakon povrede, nedostaju i dalje Hejvord i Burks.

Derbi Teksasa pripao je Hjustonu, iako je Harison Barns debitovao u dresu Mavsa u Dalasu sa 31 poenom. Harden je ubacio 26, imao 8 asistencija i 7 skokova, domaćin nije imao Novickog zbog problema sa stomakom, a gostima je pomogla sjajna partija Arize koji je ubacio pet trojki ukupno 27 poena. On i "Bradonja" su bili previše za Dalas, koji će uzvratiti posetu, komšije igraju ponovo u nedelju, domaćin su Roketsi.

Šarlot je posle Milvokija slavio i na Floridi protiv Majamija. Kemba Voker je ubacio 24 poena za goste iz Severne Karoline, Dragić je na drugoj strani dao 14 uz 9 asistencija, domaćin je izgubio previše lopti, promašili su neka ključna slobodna bacanja i pretrpeli poraz od divizijskog rivala.

Otpisali smo prerano Netse, Džeremi Lin je vodio šou, ubacio je 21 poen, imao po 9 skokova i asistencija u pobedi Bruklina nad favorizovanom Indijanom.

Odluka je pala u poslednjoj četvrtini kada je domaćin oduvao Pejserse, Šon Kilpatrik je ubacio dve ključne trojke, tada se Bruklin odlepio i lakše nego što se očekivalo stigao do pobede u finišu. Na kraju je Lin poklonio loptu novom treneru Atkinsonu sa kojim je radio u Njujorku 2012. kada je zapalio Ameriku. Ta vremena su prošlost, ali Lin svakako najavljuje bolje stvari u Bruklinu.