Novica i Bamberg bez 'Top 16'!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 19. decembar 2013.

• 22:16

Ljubimac Partizanovih navijača ipak neće zaigrati u 'Pioniru' protiv svog nekadašnjeg kluba u narednoj fazi takmičenja.

Brose Baskets poražen je na svom terenu od gostiju iz Kaunasa uprkos činjenici da je vodio u najvećem delu meča, ali je neobjašnjivo pao na kraju utakmice.

Žalgiris je slavio rezultatom 80:84, a poslednju četvrtinu je dobio sa 11:24 i tako odlučio pobednika.

Naš Novica Veličković na parketu je proveo 21 minut i za to vreme upisao 3 poena, 3 skoka i jednu ukradenu loptu.

U redovima domaćih najefikasniji bili su Anton Gavel i Rakim Sanders sa 16 i 14 poena, dok je Žalgiris do pobede vodio Džastin Dentmon sa 26 poena i 7 skokova.

Litvanci su ovom pobedom obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja u Evroligi, a iz grupe B pored njih dalje idu Real iz Madrida, Emporio Armani i Anadolu Efes.