Ništa od iznenađenja, novi poraz Budućnosti

sreda 21.11.2018.
19:46

Aktuelni šampion Jadrana poražen je na gostovanju u Rusiji.

Epa/Boris Pejović

Slavili su Podgoričani u minulom kolu protiv Baskonije, postigli su i rekordan broj trojki za ovo takmičenje, ali već u osmom kolu usledio je hladan tuš.

Nakon prve pobede u sezoni usledio je sedmi poraz, Himki je u "Mitišči areni" bio bolji rezultatom 85:69.

Držali su domaći košarkaši konce igre gotovo od samog starta susreta, dobili su prvi kvartal sa pola koša zahvaljujući seriji gostiju iz Podgorice u završnici deonice.

Ipak, u drugom kvartalu Himki dolazi do +16, pa se već nakon 20 minuta mogao nazreti novi poraz Budućnosti.

U trećoj deonici domaćin bez većih problema održava dvocifrenu prednosti, poslednji otpor Budućnost je pružila na startu poslednje četvrtine, kada su smanjili deficit na devet poena, ali je nakon toga Himki dodao gas, došao do +18 i sve je bilo jasno.

Pobednički sastav je po pravilu predvodio Aleksej Šved sa 22 poena i po sedam skokova i asistencija.

Pratili su ga Miki sa 17 poena i osam skokova, kao i odlični Stefan Marković sa 12 poena i pet asistencija.

Kod Budućnosti najbolji Erl Klark sa 19 poena, dvocifren još samo Alen Omić sa 10 postignutih poena.