Nikad gori Partizan ipak dobio ''derbi''!

• 25. novembar 2012.

• 18:53

Derbi 10. kola ABA lige nikako nije opravdao očekivanja. Vrlo loša košarka u Pioniru od strane dve evroligaške ekipe. Srećom, nešto manje loš je ipak bio Partizan, koji je na kraju slavio sa 58:55 i vratio se na vrh tabele.

Neverovatno loš meč viđen je večeras u Pioniru, u duelu Partizana i Cedevite, derbiju desetog kola ABA lige. Gotovo da se ne pamti kada smo videli toliko grešaka, promašaja i sa jedne i sa druge strane.

Maltene ništa nije polazilo za rukom ni jednima ni drugima trokom čitavog meča i prosto je bilo komično gledati košarkaše koji igraju u Evroligi kako se prosto utrkuju ko će više da se obruka pred protivničkim košem.

Posle prave revije promašaja, crno-beli kao da su se tek u poslednjoj deonici oslobodili psihološkog pritiska, i to posle vođstva gostiju 43:39.

Uspeli su zatim nekako da izjednače, a onda Milosavljević na pet minuta do kraja probija šutersku barijeru i uz trojku, a potom i pogocima sa penala donosi Partizanu vođstvo od pet poena razlike - 51:46.

Ovu prednost crno-beli su uspeli da održe u narednim minutima, a kada je Gordon postigao poene za 55:48 na minut i po do kraja, činilo se da je pobednik odlučen.

Ipak, gosti zatim vezuju četiri poena i vraćaju neizvesnost u poslednjem minutu meča - 55:52.

Posle Vujoševićevog tajm-auta, usledila je dobra odbrana Gordona, pa pogodak Milosavljevića sa linije slobodnih bacanja, ali Car je na sedam sekundi do kraja pogodio trojku za 57:55 i dramu u završnici.

Sledi novi tajm-aut, faul nad Milosavljevićem koji pogađa samo jedno bacanje za 58:55. Na tri sekunde do kraja, Lučić je napravio prekršaj, gosti neprecizni sa penala i crno-beli ipak dolaze do pobede.

Gordon i Milosavljević su sa po 10 poena bili najefikasniji u Partizanu, a Lukša Andrić sa 13 poena u ekipi gostiju.

Partizanu je ovo osma pobeda u prvih deset kola, a Cedevita sada ima učinak od šest pobeda i četiri poraza, koliko i Crvena zvezda.