20:47

Košarkaši Partizana dočekali su italijanski Trento u dvorani "Aleksandar Nikolić" u okviru šestog kola Evrokupa.

aba-liga.com/Mega Bemax/Ivica Veselinov

"Crno-beli" su izgubili od Trenta u prvom kolu Evrokupa, ali izgleda da će se na svom parketu revanširati Italijanima.

Po prvi put predvođeni Andreom Trinkijerijem na svom parketu i po prvi put u Evrokupu, košarkaši Partizana vode sa 36:32 protiv Trenta nakon 20 minuta igre.

Fantatično su otvorili meč "crno-beli", prvi kvartal su dobili sa 22:7, navijači su ocenili da je to bila najbolja četvrtina Partizana ove sezone.

Gosti su dobro otvorili naredni kvartal, uhvatilil su priključak, raspoložen je u nastavku bio centar Zvezde na pozajmici u Trentinu Nikola Jovanović.

Ipak, zadržali su suficit domaći košarkaši, doduše samo četiri poena, iako su nakon 10 minuta imali 15 poena viška, navijači su svesni da "Trento nije Golden Stejt", ali je pomak u igri primetan, pogotovu u odbrani.

Najefikasniji u ekipi Partizana Pejdž sa 11 poena, kod protivnika 11 poena je upisao Jovanović.