Neverovatno poluvreme u ''Pioniru'', navijači prepoznaju šta je Trinkijeri promenio u Partizanu! (TVITOVI)

• 10. novembar 2018.

• 19:48

Partizan od očaja do blistavog sjaja...

''Pionir'' ovako nešto dugo nije video - najpre velika serija Cibone, onda još impresivnija Partizanova, a posle prvih 20 minuta igre rezultat je 45-40 u korist ekipe Andree Trinkijerija.

Crno-beli su veoma loše ušli u utakmicu, nesigurni u napadu, neorganizovani u odbrani, a Cibona je to kaznila vođstvom od 12:0 u uvodnim minutima meča.

Pokušao je Andrea Trinkijeri tajm-autom da trgne svoju ekipu, nakratko je uspeo, ali Zagrepčani potom stižu i do 15 poena razlike - 23:8!

Podsetilo je to na onaj krizni period crno-belih, tokom kojeg su upisali šest uzastopnih poraza, ali Partizan je uspeo da se ekspresno vrati, i to neverovatnom serijom od 25:0!

Proradila je konačno odbrana domaćih, Rade Zagorac je uneo neophopdnu energiju u ekipu, a sve je začinjeno trojkama Pejdža i Nikolića, poenima Lendejla, Sija...

Ovu impresivnu seriju Partizana uspeo je da prekine Gilbert svojom trojkom, smanjio je na 33:26, ali Partizan nedugo zatim ponovo odlazi na ''plus 10'', zakucavanjem Bandže Sija, za 38:28.

Bilo je potom i 40:30, ali onda u finišu drugog kvartala sledi nova serija gostiju koji prilaze na 40:38, što prekida Vanja Marinković svojom trojkom. Do kraja poluvremena još poeni Bundovića za Cibonu i Sija za konačnih 45:40 posle prvog dela igre.

Aleksej Nikolić je najraspoloženiji u Partizanu sa 13 poena (2/2 za dva, 3/4 za tri poena), Si je upisao sedam, a po šest Zagorac i Pejdž.

Cibonu za sada predvodi Bundović sa 10 poena.