NEPOBEDIVA ZVEZDA! Zagrepčani se uzalud nadali

• 25. decembar 2016.

• 20:45

Neki bi se na njihovom mestu žalili na umor zbog ''paklenog'' ritma utakmica, ali za šampionski tim Crvene zvezde mts to ne važi. Večeras su upisali i 15. trijumf u 15 mečeva ove sezone u ABA ligi!

U derbiju 15. kola ABA lige, košarkaši Crvene zvezde mts su kao gosti savladali Cedevitu u Zagrebu rezultatom 95:91.

Cedevita je bolje započela večerašnji meč, pre svega zahvaljujući neuobičajeno lošem procentu šuta za tri poena Zvezdinih košarkaša.

U jednom trenutku, tokom druge četvrtine Zvezda je imala samo jednu pogođeni trojku iz jedanaest pokušaja, što su Zagrepčani iskoristili i prvu deonicu rešili u svoju korist rezultatom 22:15.

Ali, već u drugom kvartalu aktuelni šampion je počeo da igra kako ume, a preokret je doneo Čarls Dženkins sredinom ovog perioda igre, sa dve vezane trojke, za vođstvo gostiju od 29:26.

Kako je bližio kraj poluvremena, ekipa Cedevite je uvećavala broj izgubljenih lopti, a Zvezda svoje vođstvo, koje je posle 20 minuta igre iznosilo ''plus pet'' - 38:33, uz čak 14 poena Marka Simonovića.

U nastavku su i jedni i drugi zaigrali bolje u napadu, ali Zvezdi je veoma teško parirati kada njene igrače krene šut, pa je prednost Beograđana postala i dvocifrena u par navrata.

Ipak, Cedevita se nije predavala, pa je sredinom poslednje četvrtine smanjila na 77:80.

Usledio je odgovor Marka Simonovića, koji pogađa za tri, ali je odmah uzvratio odlični Botrajt za 81:85.

Ušlo se u zanimljivu završnicu ovog meča, Jović je Zvezdi vratio ''plus šest'' na tri minuta do kraja, nešto kasnije je tu prednost uvećao Kuzmić i činilo se da će gosti rutinski završiti posao.

Međutim, na dvanaest sekundi do kraja, Jović gubi loptu na sredini terena, a Botrajt pogađa trojku za 88:91.

Usledio je Radonjićev tajm-aut, posle čega su Šurna, a onda i Krušlin faulirali Simonovića, koji sa linije slobodnih bacanja oba puta pogađa, ali posle novog tajm-auta Boutrajt još jednom pogađa za tri poena preko Dženkinsa za novu neizvesnost - 91:93!

Potom je Marko Simonović fauliran i opet je oba puta pogodio za konačnih 91:95 i njegovih 27 poena na ovom meču.

Uz popularnog ''Simona'', efikasni su bili i Kuzmić sa 20, Dženkins sa 16 i Dangubić sa 13 poena, dok je kod Zagrepčana ubedljivo najefikasniji bio Rajan Boutrajt sa 30 poena.